Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teatroteka Szkolna w Elblągu

 
Elbląg, Teatroteka Szkolna w Elblągu fot. nadesłana
Rek

Teatroteka Szkolna to portal gromadzący bogatą bazę materiałów multimedialnych, interaktywne scenariusze zajęć i propozycje ćwiczeń wykorzystujących metody teatralne w ramach lekcji szkolnych. Po raz pierwszy do Elbląga przyjechali z wizytą jego twórcy, zaprezentowali portal i przeprowadzili dla nauczycieli warsztaty z wykorzystania pedagogiki teatru w szkole.

Teatroteka Szkolna służy upowszechnianiu idei pedagogiki teatru, to zbiór inspiracji i pomysłów edukacyjnych, pogrupowanych według poziomów nauczania, metod i tematów. W bezpłatnych warsztatach, jakie odbyły się w CSE „Światowid”, udział brały dwie grupy - pedagodzy z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz nauczyciele języka polskiego.
     Program szkolenia obejmował część dydaktyczną, podczas której Magdalena Szpak i Katarzyna Piwońska z zespołu Teatroteki Szkolnej, pedagodzy teatru z doświadczeniem warsztatowym, omówiły zawartość portalu i przekazały wskazówki, jak z niego korzystać. Następnie odbyły się warsztaty narzędziowe pokazujące, jak wykorzystać metody pedagogiczno-teatralne w praktyce szkolnej. - Poznaliśmy nowoczesne narzędzie, dzięki któremu możemy przybliżać dzieciom i młodzieży teatr w atrakcyjnej formie – mówiła jedna z uczestniczek. – Szukałam inspiracji do poszerzania prowadzonych lekcji o metody teatralne, a teraz wiem, gdzie je znaleźć.
     Warto dodać, że portal zawiera materiały edukacyjne, podzielone według grup wiekowych (przedszkole, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna), konspekty zajęć przygotowane według autorskich metodologii zaproszonych do współpracy praktyków.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Żarówki LED
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem