UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tkanie na ramie w Kadynach

Elbląg, Tkanie na ramie w Kadynach

Tkanie – czy to może być ciekawe?? Na to pytanie odpowiedzą, mieszkańcy Kadyn i okolic, którzy wezmą udział w warsztatach tkackich 22 i 23 października 2018 r. Tkactwo jest tradycyjnym zajęciem, znanym już od tysięcy lat. Przeplatanie barwnych włóczek może być doskonałą zabawą edukacyjną dla dzieci oraz relaksem dla dorosłych.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu tkanie było zajęciem powszechnym. Gospodynie tkały na własne potrzeby, a te zdolniejsze na potrzeby mieszkańców pobliskich wsi i miast. Obecnie jest to bardzo rzadka umiejętność. Istnieje ryzyko, że cała dziedzina rzemiosła jakim jest tkactwo, odejdzie w zapomnienie. Tkać z powodzeniem mogą już dzieci, a im dziecko starsze, tym bardziej precyzyjny i złożony będzie efekt. Podczas przewlekania włóczek, sznurków i materiałów uczestnicy trenują sprawność manualną palców, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową oraz zmysł dotyku. Tkanie wbrew pozorom nie jest nudne. Podczas pracy uczestnicy są pochłonięci doborem kolorów, tak by praca stanowiła harmonijną i barwną całość oraz oczekiwaniem na efekt finalny. Jednak najcenniejszym efektem jest satysfakcja płynąca z wykonanej pracy.
       Organizatorzy zapraszają na zajęcia dzieci i dorosłych z Kadyn i okolic. Warsztaty odbędą się 22 i 23.10.2018 r. od godz. 15.30 w świetlicy wiejskiej w Kadynach.
       Organizatorzy: Stowarzyszenie „Kadyny” i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
       Działanie realizowane w ramach „Programu współpracy CSE „Światowid” z organizacjami pozarządowymi na lata 2015-2018”
      
Paula Załuska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama