Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To był pracowity sezon

Elbląg, To był pracowity sezon "Czekając na Godota" - ostatnia premiera sezonu artystycznego 2007/2008 (na zdj. Lech Gwit i Tomasz Czajka)

Blisko 65 tysięcy widzów obejrzało 290 spektakli. Zespół przygotował sześć premier. Ponadto aktorzy i instruktorzy przeprowadzili warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz lekcje teatralne. Były też wyjazdy zagraniczne, nie zabrakło nagród i wyróżnień. Tak w wielkim skrócie przedstawia się bilans sezonu artystycznego 2007/2008 w elbląskim Teatrze im. Aleksandra Sewruka.

W minionym sezonie zespół Sewruka przygotował sześć premier. Znalazły się wśród nich propozycje dla najmłodszych widzów („Calineczka” w reż. Andrzeja Ozgi oraz „Opowieść wigilijna” w reż. Czesława Sieńko), a także dla nieco starszych („A-na-wa-s spłyną obłoki” w reż. A. Ozgi, „Świętoszek” w reż. Bartłomieja Wyszomirskiego, „Policja” w reż. Wiaczesława Żiły oraz „Czekając na Godota” w reż. Krzysztofa Rościszewskiego).
     - Łącznie zagraliśmy 290 spektakli, które obejrzało blisko 65 tysięcy widzów – mówi Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiej sceny.
     Elbląscy aktorzy grali również poza granicami naszego kraju. W Londynie zaprezentowali jednoaktówki Antoniego Czechowa „Niedźwiedź i Oświadczyny” w reż. Wiaczesława Żiły, a „Celebracje” w reż. Bartłomieja Wyszomirskiego pojechały do Tarnopola na VIII Narodowy Festiwal „Tarnopolskie Wieczory Teatralne”.
     - Własną ofertę repertuarową wzbogacamy bogatym wachlarzem działań edukacji teatralnej dla dzieci, młodzieży oraz pedagogów – dodaje Walczak. – W warsztatach teatralnych dla dzieci i młodzieży - łącznie w 2007 roku – wzięło udział 6455 osób + 3825 z I półrocza 2008.
     - Natomiast w lekcjach teatralnych pn. Poznajemy Teatr od kulis - łącznie w 2007 roku – uczestniczyło 3440 osób + 2720 z I półrocza 2008 – kontynuuje rzecznik.
     Elbląski teatr zapraszał również na spotkania w ramach Sceny przy stoliku, Elbląskiej Sceny Literackiej czy Dyskusyjnego Klubu teatralnego. Zorganizował kurs doskonalący dla nauczycieli pn. „Mój warsztat teatralny”.
     - Teatr jest także organizatorem III Warmińsko-Mazurskich Spotkań z Teatrem… na Wodzie, 2. Międzynarodowego Festiwalu Jednego Autora – Antoni Czechow 2008, Elbląskiej Wiosny Teatralnej „Reaktywacja”, 41. Dziecięcego Festiwalu Kultury Ukraińskiej, V Elbląskiego Przeglądu Teatrów Offowych oraz OFF Teatr dla życia – spotkań teatrów integracyjnych – podkreśla Tomasz Walczak.
     Miniony sezon artystyczny przyniósł aktorom i pracownikom teatru także nagrody i wyróżnienia. Dyrektor elbląskiej sceny Mirosław Siedler otrzymał Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, zaś Odznaki Honorowe Zasłużony dla Kultury Polskiej przypadły w udziale aktorom: Marii Makowskiej-Franceson, Lesławowi Ostaszkiewiczowi, Beacie Przewłockiej, Jerzemu Przewłockiemu oraz instruktorowi teatralnemu Tomaszowi Walczakowi.
     Tegoroczna nagroda marszałka województwa warmińsko-mazurskiego trafiła do rąk Marty Masłowskiej.
     Tradycyjnie już, kapituła przyznała Aleksandry, czyli nagrody za Najlepszą Rolę Kobiecą - statuetkę otrzymała Irena Adamiak za rolę w spektaklu „Sceny miłosne dla dorosłych" w reż. Bogusława Semotiuka oraz Najlepszą Rolę Męską - Aleksander trafił do rąk Tomasza Czajki za rolę w tym samym spektaklu.
     Najpopularniejszym Aktorem – zdaniem czytelników Dziennika Elbląskiego – została Beata Przewłocka.
     Były też Laury Wiosny Teatralnej dla: Marty Masłowskiej i Lesława Ostaszkiewicza.
     Nagrodę prezydenta Elbląga z okazji Dnia Działacza Kultury otrzymał Tomasz Walczak. On również odebrał nagrodę reżyserską za całokształt działań scenicznych podczas II Salezjańskiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego SOFFT w Szczecinie.
     Ważnym wydarzeniem minionego sezonu była zmiana nazwy teatru. Nie jest on już „Dramatyczny”, a nosi imię Aleksandra Sewruka.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary korekcyjne EVA MINGE