Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

To już 25. Kaziuki - Wilniuki!

Elbląg, To już 25. Kaziuki - Wilniuki!

Dziś w naszym regionie rozpoczyna się prawdziwe święto kultury Wileńszczyzny - i tysięcy mieszkańców Warmii i Mazur, których korzenie tkwią na tamtym terenie. Tegoroczna edycja „Kaziuków – Wilniuków” będzie wyjątkowa, bo jubileuszowa. Już 25. raz nasze województwo odwiedzą polscy artyści mieszkający na Wileńszczyźnie.

W Ełku Kaziuki - Wilniuki rozpoczynają się dziś i potrwają do niedzieli. Jutro o godz. 17 w sali widowiskowej Ełckiego Centrum Kultury będzie można obejrzeć program artystyczny „Kresowy kalejdoskop kultur”. Wystąpią uczniowie szkoły średniej nr 3 im. W. M. Usowa w Grodnie, Zespołu Szkół Samorządowych i I LO w Ełku oraz Mazurski Zespół Pieśni i Tańca Ełk. Wstęp wolny. Natomiast w niedzielę o godz. 9 ruszy Jarmark Kaziuka. Będzie można kupić serca z piernika, palmy, ozdoby wielkanocne i inne wyroby kaziukowe. Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna, Ełckie Centrum Kultury i Urząd Miejski.
     Także w niedzielę Lidzbarski Dom Kultury zaprasza o godz. 11 do Zamku Biskupów Warmińskich na wernisaż malarstwa Tadeusza Romanowskiego oraz spotkanie z poezją Romana Mieczkowskiego z Wilna. O godz. 13 w LDK rozpoczną się występy artystyczne. Na scenie pojawią się: Zespół Tańca Ludowego „Zgoda” z Radomina, Kapela Świętojańska z Sużan, Kapela Podwórkowa „Barty” z Bartoszyc, zespół tańca ludowego oraz kapela „Znad Łyny” z Lidzbarskiego Domu Kultury. Udział w tej kaziukowej gali zapowiedzieli m.in. marszałek senatu Bogdan Borusewicz, podsekretarz w ministerstwie kultury Piotr Żuchowski, marszałek województwa Jacek Protas, prezes stowarzyszenia Wspólnota Polska Maciej Płażyński oraz biskup polowy Wojska Polskiego dr hab. Tadeusz Płoski. W LDK odbędzie się także Jarmark Kaziukowy z tradycyjnymi palmami, jedzeniem, piernikami i rękodziełem.
     W czasie 25. Kaziuków - Wilniuków zaplanowano również koncerty w Olsztynie (7 marca, godz. 11, Auditorium Maximum), Ornecie (7 marca, godz. 18, Miejski Dom Kultury) oraz Bartoszycach (8 marca, godz. 18, Bartoszycki Dom Kultury).
     Koordynatorem przedsięwzięcia są: Lidzbarski Dom Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Lidzbarskiej. Patronat honorowy objął Senat Rzeczpospolitej Polskiej. Warto dodać, że jubileuszowe Kaziuki – Wilniuki odbędą się dzięki wsparciu: stowarzyszenia Wspólnota Polska, Programu Operacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich, Urzędu Miejskiego w Lidzbarku Warmińskim, starostwa powiatowego w Lidzbarku Warmińskim oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
     Historia Jarmarków Kaziuka pod adresem: http://eswiatowid.pl/?page=news&ShowOne=3038
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem