UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Tolkmicko w oczach młodych artystów

 
Elbląg, Tolkmicko w oczach młodych artystów
fot. Michał Skroboszewski

Wczoraj (26 października) w budynku Renoma przy ul. Królewieckiej odbył się wernisaż "Proces. Od tolkmickich legend do poplenerowej wystawy". Był on podsumowaniem kilku intensywnych dni spędzonych przez młodzież z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym w malowniczym Tolkmicku. Zobacz więcej zdjęć.

- Plenery jako element edukacji artystycznej posiadają długą tradycję i renomę. Dla młodzieży udział w plenerze to z pewnością okazja, by rozszerzyć i zweryfikować swoje umiejętności nabyte w pierwszym roku nauki, w innych od szkolnych warunkach, ale także, by zintegrować się i odpocząć nieco od szkolnego rytmu, tworząc w malowniczym otoczeniu - mówią organizatorzy pleneru.
       Wyjazd do Tolkmicka zaowocował niezwykle aktywnym trybem pracy, który wymagał od uczestników wiele wysiłku. Był też pełen satysfakcjonujących obserwacji i doświadczeń angażujących umiejętności warsztatowe zdobywane podczas zajęć lekcyjnych.
       Uczniowskie prace są zapisem refleksji nad lokalną historią, atmosferą i specyfiką miejsca. - Patronowały nam nie tylko tolkmickie widoki, ale również legendy, fakty historyczne oraz impresje będące rezultatem spacerów. Uczniowie poddali analizie nawet dane statystyczne dotyczące miasta! Połączenie wszystkich tych płaszczyzn stanowiło przyczynek do lepszego poznania obszaru, który stanowił inspirację oraz motyw przewodni powstających wówczas prac - dodają organizatorzy.
       Podczas wernisażu można było zobaczyć fotografie, szkice oraz obiekty - owoce pracy uczniów, które powstały podczas kilku dni spędzonych w Tolkmicku.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama