Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trzecie "Spotkanie z arcydziełem"

Elbląg, Trzecie "Spotkanie z arcydziełem" (fot. nadesłane)
Rek

Biblioteka Elbląska zaprasza na piątkowe (19 listopada) spotkanie z arcydziełem. "Bohaterem" wieczoru będzie starodruk "Zielnik herbarzem z języka łacińskiego zowią to jest opisanie własne imion, kształtu, przyrodzenia, skutków y mocy ziół wszelakich" autorstwa Szymona Syreniusza wydany w Krakowie w 1613 r. w drukarni Bazylego Skalskiego.

W ramach zaplanowanego na 2010 rok cyklu spotkań chcemy przybliżyć mieszkańcom i gościom miasta Elbląga piękno formy oraz tajemnice i bogactwo wiedzy zawartej w kolekcji zabytkowych zielników, które zostały poddane konserwacji w 2009 roku. W wyniku tych prac udało się przywrócić wartości estetyczne i użytkowe kolekcji. Obiekty zostały zabezpieczone przed dalszym, postępującym niszczeniem. Prace konserwatorskie wykonane zostały zgodnie z planowanym zakresem i zrealizowane z odpowiednią dokładnością, zgodnie z etyką i założeniami konserwatorskimi. W ramach prac wykonano badania technologiczne obiektów. Przygotowane zostały również szczegółowe dokumentacje konserwatorskie, w skład których wchodzi opracowanie formalne obiektów obejmujące zagadnienia historyczne i ikonograficzne, opis przebiegu prac i ich dokumentacja fotograficzna. Obiekty otrzymały profesjonalne i zgodne z najnowszymi standardami opakowania ochronne, pozwalające na bezpieczne ich przechowywanie.
     Podczas piątkowego spotkania o tym cennym wydawnictwie opowiedzą mgr Alicja Saar-Kozłowska oraz dr Małgorzata Pronobis-Gajdzis. W programie spotkania koncert muzyki dawnej w wykonaniu Grupy Marcina.
     Spotkanie z arcydziełem odbędzie się 19 listopada o godz 18 w sali "U św. Ducha" Biblioteki Elbląskiej. Wstęp wolny.

Arkadiusz Kowalczyk, BE
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 10
AMK Kuchnia 8
AMK Komoda 1
AMK Szkło ozdobne 7