UWAGA!

„Trzy dziewczyny” w Galerii Spatium Novum

 Elbląg, „Szum” Edyty Dzierż
„Szum” Edyty Dzierż

W piątek 13 kwietnia o godz. 18 zapraszamy do galerii Biblioteki Elbląskiej na wernisaż malarstwa „Trzy dziewczyny”. Podczas wystawy będzie można zobaczyć prace trzech artystek – Iwony Ostrowskiej, Edyty Dzierż oraz Katarzyny Gerlaczyńskiej-Waszkiewicz. Wstęp wolny.

Elbląska wystawa jest pierwszą wspólną wystawą artystek zrzeszonych w Warszawskim Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Kolejna odbędzie się w Gdyni, ale być może będą jeszcze następne. Każda z nich uprawia malarstwo współczesne, choć czyni to w odrębnym, swoim stylu – przekazując w prezentowanych pracach własne spojrzenie na świat.
       Iwona Ostrowska – uzyskała dyplom na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Artystka uprawia malarstwo olejne, zajmuje się projektowaniem graficznym folderów, plakatów, znaków graficznych. Uczestniczka wielu wystaw, plenerów malarskich krajowych i zagranicznych.
       O sobie: „Uprawiam malarstwo olejne, moim ulubionym tematem są kobiety. Ukazuję świat wewnętrznych przeżyć, zatrzymując w obrazie to co najbardziej ulotne, nieuchwytne. W malarstwie się zatopiłam, zadurzyłam, jestem tam naprawdę.”
       Edyta Dzierż – studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2004 r. obroniła dyplom z malarstwa pt. „Pejzaż” w pracowni prof. M. Czapli. W latach 2000-2002 studiowała w pracowni rzeźby prof. G. Zemły. Uzyskała aneks z malarstwa ściennego w pracowni prof. E. Tarkowskiego realizując mozaikę pt. „Przemienienie Pańskie” w ołtarzu kościoła M. B. Wspomnienia Wiernych w Warszawie. Działa w OW ZPAP. Obecnie współtworzy "Pracownię 23" na warszawskiej Pradze, a także Grupę Artystyczną Osobno i Grupę Hoovera.
       O sobie: „Natura to mój stymulator malarskiego poznania. Dostarcza mi sieć ukrytych połączeń: koloru – światła – formy – materii oraz przestrzeni. Przeżywam, sycę się wartościami natury. Tworzę rzeczywisto – abstrakcyjne płaszczyzny porozumienia (obrazy), w które zawsze uwikłany jest człowiek. Buduję je: mocnym kolorem – dynamiczną kreską – płaską plamą barwną – szorstką fakturą – biologicznie zmodyfikowaną konsystencją farby. Obrazy wypełniam własnymi śladami, znakami, pulsującą energią.”
       Katarzyna Gerlaczyńska-Waszkiewicz – urodzona w 1982 roku w Olsztynie. Mieszka i tworzy w Koszalinie. Absolwentka Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Dyplom uzyskała w Pracowni Komunikacji Wizualnej prof. Andrzeja Wielgosza. Członek Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża Era-Art w Gdyni. Uprawia malarstwo, rysunek, instalację i grafikę użytkową. Prezentowała swoją twórczość na szeregu plenerów i wystaw.
       O artystce: „W szczególności jest pasjonatką malarstwa, które pozwala jej na przedstawianie własnego, wewnętrznego świata za pomocą tradycyjnych mediów. Tworzy zarówno obrazy akrylowe na papierze, jak i olejne na płótnie. W chwili obecnej coraz bliższe dla Artystki staje się płótno. Jest więc przekonana, że będzie ono obecne w jej dalszej drodze twórczej.”
      
       Wystawa będzie czynna do końca kwietnia.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama