UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Zagłada a nie zagłada — w tym znaczeniu jest to nazwa własna i powinna być zapisana dużą literą. ..
  • Ale skoro jest napisane z malej to znaczy ze znaczy to co znaczy... tak chcialem zaznaczyc tylko. A zeby dalej namlacic to " W prezbiterium Monika Wanyura-Kurosad prezentuje poświęconą twórczości Paula Celana i jego "Fudze śmierci". Prezentuje cos nie wazne co ,kazdy sie domysli . Nie wiem jak to odczytac. I dalej nazwisko raz napisane Wanyura-Kurosad a drugim razem Wanyura ? Kurosad. Sensownie. Ja bym pisal bez tych spacji. Oszczedzaj RAM zawsze i wszedzie. A i nazwisko tez ambitne, na miare Akiry Kurosavy .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    4
    SztucznaSztukaNaPokaz(2019-03-01)
  • "Wielką literą zapisujemy wyłącznie nazwy Shoah / Szoah i Holokaust / Holocaust – jeśli odnoszą się do zagłady Żydów w czasie II wojny światowej. Słowo zagłada – nawet jeśli jest nazwą tego zjawiska, zapisujemy małą literą" - Słownik Języka Polskiego, Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Ailatan(2019-03-01)
  • @Ailatan - Ale zwróć uwagę, że w definicji "zagłada" jest wyrazem pospolitym, a jeśli występuje jako synonim Holokaustu/Szoa, pełni funkcję nazwy własnej. Zgadzam się, że piszemy „zagłada Żydów”, bo wówczas jest to rzeczownik pospolity (dookreślany przez drugi rzeczownik: „Żydów”). „Zagłada” występująca samodzielnie powinna być zapisywana dużą literą, ponadto ważny jest tutaj wzgląd etyczny/empatia.
Reklama