UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Tu i Tam” Ewy Boguckiej Pudlis i Roberta Hübnera

 
Elbląg, „Tu i Tam” Ewy Boguckiej Pudlis i Roberta Hübnera

„Tu i Tam” to tytuł wystawy, którą w marcu będzie można oglądać w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Już w piątek, 3 marca odbędzie się wernisaż wystawy dwóch artystów, którzy zdecydowali się na wspólną wystawę. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace malarskie Ewy Boguckiej Pudlis oraz prace rysunkowe Roberta Hübnera.

Ewa Bogucka Pudlis urodziła się w Pułtusku w 1960 r. Ukończyła Liceum Plastyczne w Gdyni Orłowie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni Kazimierza Śramkiewicza w marcu 1986r. Od 1976 r. jest związana z Elblągiem. W tym roku rodzina przeprowadziła się z Mazur na Żuławy. Po studiach współpracowała z Galerią EL i Zakładami Przemysłu Odzieżowego Truso. Przez wiele lat mieszkała w Gdańsku. Od 2015 r.  przebywa i tworzy w Elblągu.
       Po studiach uprawiała głównie malarstwo olejne i ilustrację, które prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Współpracując z wydawnictwami gdańskimi i warszawskimi stworzyła ilustracje do różnych gatunków literackich, od bajek, lektur szkolnych i literatury młodzieżowej po romans i klasykę. Jest autorką ilustracji do wielu bardzo popularnych tytułów takich jak: Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Złota Rybka, W Pustyni i w Puszczy, Biały Kieł, Lassie Wróć, Trzej Muszkieterowie, Faraon, Łagodna, O psie, który jeździł koleją.
       Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i na świecie, m.in. w Czechach, Niemczech, Szwecji, Holandii, Austrii, Turcji, Ghanie i na Białorusi. Od 2008 roku uczestniczy w międzynarodowych plenerach malarskich w kraju i zagranicą. Prowadzi warsztaty plastyczne z dziećmi.
       "Jej malarstwo jest zderzeniem zwyczajnych sytuacji z pierwiastkiem niesamowitości, który nadaje im nowy kontekst. Posługuje się w tym celu paradoksem ubranym w materię malarską, charakterystyczną tylko dla autorki. Rozproszona plama barwna miesza się tu z wrażliwością i dbałością o detal. Malarstwo Ewy Boguckiej Pudlis jest opowiadaniem niejednoznacznych historii -intrygującą podróżą, do której chcemy powracać."
      
       Wybrane wystawy indywidualne: KMPiK, Gdańsk ul. Długa (1985,1992), Galeria EL, Elbląg (1987), „Moja Pohadka”(Moja Bajka) wystawa ilustracji, Karwina, Czechy (2010), „Czerwony Kapturek” wystawa ilustracji, Muzeum Kuźnictwa i Hutnictwa, Ustroń (2011), SPATIUM NOVUM, wystawa ilustracji, Elbląg (2012), MCK Konin ,wystawa malarstwa i ilustracji (2012), „Spotkania” wystawa malarstwa, Galeria ZUM, Elbląg (2013), „Galeria pod belką” wystawa malarstwa, Nidzica (2013), „Die Geheimnisse” (Tajemnice) wystawa malarstwa, im Bezirksmuseum Herzogsburg, Braunau am Inn, Austria (2016).
      
       Wybrane wystawy zbiorowe: Salon Elbląski, Galeria El (1991,1993,2013), Galeria’ 85, Gdańsk (1987,1988,1991), Arsenał’88 ,Warszawa (1988), Nadmorskie Spotkania Młodych Sopot’ 88, BWA Sopot (1988), Galeria VEGA, Warszawa (1992), VII Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej, Muzeum, Gdynia (2013), Festiwal Dużego Formatu, Warszawa (2013).
      
       Robert Hübner
, ur. w 1958 r. w Bieczu, obecnie mieszka i pracuje w Libuszy oraz w Regetowie Górnym (Beskid Niski, woj. małopolskie). Ukończył PLSP im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Zdobył dyplom na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w 1985 roku. Uprawia malarstwo, rysunek i rzeźbę, zajmuje się tworzeniem biżuterii,  małych form rzeźbiarskich, projektowaniem i wykonawstwem wnętrz oraz mebli. Wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju (Kraków - dwukrotnie, Wrocław - dwie wystawy poplenerowe oraz wystawa na IV Międzynarodowym Konkursie Rysunku, Gdańsk - dwukrotnie, w tym udział w wystawie ex librisów, Nowy Sącz - udział  w corocznych Salonach ZPAP Kraków, oddział Nowy Sącz (główna nagroda im.  B. Barbackiego oraz kilkukrotne wyróżnienie), Zakopane - trzykrotnie, w tym indywidualna wystawa malarstwa ściennego o powierzchni 150m2, Gorlice - wielokrotnie,  Ciechanów, Ostrołęka, Legnica - m. in. udział w wystawie rysunku satyrycznego) i za granicą (Niemcy, Francja, Słowacja, Węgry, Włochy).
       Udział w plenerach malarskich: Wola Michowa, Pstrągowa, Żory, Pasłęk, zamek Książ, międzynarodowe plenery w Starym Sączu, Bardejowie, Preszowie, Łęczycy.
       - Nie zamykam oczu, żeby coś sobie wyświetlić. Mam projekcje na przeźroczystej kurtynie - folii, za którą widzę świat realny. Między górami a mną pojawiają się ptaki, ale to są formy,
       które nie są ptakami z tego świata. Ja wiem, że to ptaki... – pisze Robert Hübner o swojej twórczości.
      
       CSE „Światowid” zaprasza na wernisaż pt. „Tu i Tam” w piątek, 3 marca o godz. 18 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”. Ekspozycja będzie dostępna do 26 kwietnia. Wstęp wolny.
      
Paula Załuska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama