UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ucz się efektywniej – spotkanie z technikiem szybkiego czytania

 
Elbląg, Ucz się efektywniej – spotkanie z technikiem szybkiego czytania
fot. nadesłana

Jeśli nie wiesz, jak się uczyć, siedzisz długo nad książkami, nie umiesz się skoncentrować i często odbiegasz myślami od nauki przyjdź na spotkanie ze specjalistą, który pomoże Ci to zmienić. Gościem działającego w CSE „Światowid” Młodzieżowego Klubu Książki będzie Iwona Solecka - technik szybkiego czytania i metod efektywnego uczenia się. Warsztat odbędzie się 14 listopada o godz. 17, a udział w nim jest bezpłatny.

- Szkoła, studia, hobby. Motywy są różne, ale cel zawsze ten sam: efektywność. Nikt przecież nie chce siedzieć godzinami, ucząc się do egzaminu czy sprawdzianu na następny dzień – mówi Iwona Solecka, trener oraz metodyk szybkiego czytania i metod efektywnego uczenia się. - Warsztat pomoże w znacznie szybszym absorbowaniu nowych treści, ich segregowaniu, selekcjonowaniu i ostatecznie zapamiętywaniu.
     Podczas spotkania młodzież otrzyma sporą dawkę ćwiczeń i wiedzy teoretycznej podanej 
     w przystępnej formie. W efekcie nauka związana z czytaniem oraz kojarzeniem nowych informacji ma stać się o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza.      
     - Wychodzę z założenia, że aby korzystać z jakiegoś narzędzia skutecznie, trzeba poznać przynajmniej podstawowe mechanizmy jego działania, odczuć na sobie jego działanie i zakorzenić w codziennej praktyce – stwierdza Iwona Solecka. 
     Iwona Solecka jest trenerem i metodykiem szybkiego czytania oraz metod efektywnego uczenia się z 15-letnim doświadczeniem trenerskim, autorką podręczników o tej tematyce. Cyklicznie prowadzi kilka warsztatów, m.in.: „Umysł jak ferrari, czyli  ABC efektywnego uczenia się”, „Bolidem przez książkę – jak to możliwe?”,  „Kreatywne notowanie metodą Map Myśli”.
     - Na spotkanie z metodykiem szybkiego czytania zachęcamy młodzież w wieku szkolnym, która chce poznać techniki szybszego przyswajania informacji – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik Działu Kultury Artystycznej w „Światowidzie”. – Prosimy również 
     o zabranie z sobą ulubionej książki. To na niej młodzież będzie „pracowała” podczas warsztatu.
     Młodzieżowy Klub Książki realizowany jest w ramach projektu „Literacki wehikuł czasu”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
     Spotkanie z technikiem szybkiego czytania i metod efektywnego uczenia się odbędzie się 14 listopada o godz. 17 w Galerii Nobilis, na II piętrze CSE „Światowid”.
     Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl lub 55 611 20 59.
Dagmara Behrendt-Nowicka, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama