UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uczą się, jak aktywizować seniorów

 
Elbląg, Uczą się, jak aktywizować seniorów
fot. nadesłana
Reklama

To było iście europejskie spotkanie w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. Język angielski przeplatał się z polskim, włoskim, hiszpańskim i niemieckim. A pracownicy Światowida wymieniali się kulturowymi oraz zawodowymi doświadczeniami ze swoimi europejskimi kolegami po fachu.

Za nami pierwsze z kilku spotkań zaplanowanych w ramach projektu pn. Elbląscy edukatorzy dla seniorów. Celem projektu jest poszerzenie programu, skierowanego do osób starszych, o oryginalne, innowacyjne propozycje oraz o działania w ramach klubu aktywnego seniora. W Elblągu ma także powstać sieć wolontariatu senioralnego.
       - Rozpoczęliśmy wielomiesięczną współpracę, która ma zaowocować nowymi działaniami na rzecz seniorów w Elblągu i w regionie – mówi Aleksandra Bednarczuk, koordynator projektu. – Pierwsze spotkanie trwało trzy dni. Każdy z partnerów biorących udział w projekcie, zaprezentował metody pracy w których się specjalizuje, a następnie ustaliliśmy czego chcielibyśmy się od siebie nawzajem nauczyć.
       W międzyczasie goście Światowida odwiedzili Centrum Sztuki Galerię EL, Muzeum Archeologiczno-Historyczne oraz udali się na spacer z przewodnikiem po elbląskiej starówce.
       Kolejne spotkania zaplanowane w ramach projektu Elbląscy edukatorzy dla seniorów będą miały charakter warsztatowy. W 2019 partnerzy projektu z Niemiec, Włoch i Hiszpanii, kolejno przeprowadzą zajęcia dla elbląskich edukatorów oraz seniorów. Z kolei w 2020 roku instruktorzy z Elbląga będą szkolić swoich europejskich kolegów.
       Partnerami CSE „Światowid” w projekcie pn. Elbląscy edukatorzy dla seniorów są: AIFED z Hiszpanii, Euro-Net z Włoch oraz International Exchanges Berlin z Niemiec.
      
Karolina Śluz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama