Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uczymy teatru

Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność Ośrodek Kultury Teatralnej. W ofercie warsztaty dla dzieci i młodzieży prowadzone przez zawodowych aktorów, lekcje teatralne oraz imprezy cykliczne - Teatr Dobrego Spotkania i Elbląska Scena Literacka.

Ośrodek Kultury Teatralnej działa w ramach elbląskiej sceny już piąty sezon.
     - Zajmujemy się upowszechnianiem teatru, podnoszeniem rangi sztuki w społeczeństwie oraz edukacją teatralną - wyjaśnia Tomasz Walczak, kierownik OKT. - Od lat prowadzimy zajęcia warsztatowe z dziećmi i młodzieżą w trzech grupach wiekowych - przedszkolnej, szkół podstawowych i gimnazjalnych. W tym roku chcemy także uczyć sztuki uczniów klas humanistycznych szkół ponadgimnazjalnych.
     Zajęcia prowadzą aktorzy Teatru Dramatycznego w Elblągu: Teresa Suchodolska - Wojciechowska, Beata Przewłocka, Irena Adamiak, Jolanta Tadla, Marcin Tomasik.oraz instruktor teatralny Tomasz Walczak. Koordynatorem pracy warsztatowej jest Grażyna Kacprzak.
     Ośrodek Kultury Teatralnej prowadzi także lekcje pn. Poznajemy teatr. Dzieci i młodzież mają okazję zapoznania się z działalnością teatru "od kuchni".
     - Grupom uczestniczącym w lekcjach teatralnych pokazujemy pracownie: stolarską, krawiecką, malarską oraz charakteryzatornię; zwiedzających oprowadzamy po małej i dużej scenie wyjaśniając, do czego służą sceniczne urządzenia - mówi Tomasz Walczak. - Pokazujemy dekoracje i kostiumy. Na uczestnictwo w lekcjach teatralnych należy umawiać się telefonicznie - tel. 236-23-12.
     Ośrodek Kultury Teatralnej organizuje także cykliczne imprezy - Elbląską Scenę Literacką, podczas której prezentują się znani i mniej znani poeci, muzykujący poeci oraz prozaicy, a także Teatr Dobrego Spotkania - imprezę, podczas której elbląska publiczność ma okazję obejrzeć najciekawsze spektakle offowe w wykonaniu grup teatralnych z całej Polski.
     - Bardzo się cieszę, że również Elbląg może poszczycić się teatrami alternatywnymi - dodaje T. Walczak. - Oprócz działającej przy elbląskim teatrze grupy "Alter Ego" w Wojewódzkim Ośrodku Kultury pracuje "Probiernia". Istnieje także gimnazjalna grupa "Some" Aleksandry Maciejewskiej.
     Tomasz Walczak ogłasza nabór do grupy "Alter Ego". Chętni w wieku od 14 lat mogą zgłaszać się w każdy poniedziałek września o godz. 16 do elbląskiego teatru. Spotkania z kandydatami będą odbywać się przy małej scenie.
     - W listopadzie będziemy hucznie świętować 10-lecie "Alter Ego" - zapowiada Tomasz Walczak. - Grupa rozpoczęła swoją działalność w moim rodzinnym Drezdenku, by następnie razem ze mną zapuścić korzenie w Elblągu. W urodzinowym programie wezmą więc udział zarówno aktorzy drezdeneccy jak i elbląscy. Grupa elbląska pokaże sześć przedstawień, a goście przygotowują niespodziankę. Odbędą się także dwa wieczory poetyckie, podczas których zaprezentują się poeci z Elbląga i Drezdenka. Już dziś zapraszam na tę niecodzienną imprezę.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Fantastycznie, w Elblagu mam wielu dobrych aktorów choc o tym nie wiemy. Przykładem moga być nawet uczniowie, którzy "mdleją", by uchronić swoja klasę od otrzymania ocen niedostatecznych ze sprawdzianu, który miał się zaraz odbyć :-) Cieszy mnie także fakt, iz rozwijane są w ten sposob zainteresowania młodzieży, która zamaist na piwo nad kanał, wybierze się na próbe do teatru. Teatr doskonale kształtuje osobowość młodego czlowieka :-) Oby więcej takich pomysłów w Elblagu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    niunia(2002-08-31)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)