Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

V Elbląskie Forum Kulturoznawcze

 
Elbląg, V Elbląskie Forum Kulturoznawcze fot. Dominik Żyłowski
Rek

„Jak uniknąć samotnej gry w kręgle w obszarze kultury? W poszukiwaniu remedium na międzyinstytucjonalne i międzysektorowe bariery budowania kapitału społecznego w środowisku kultury lokalnej” - to tytuł I sesji naukowej w ramach V Elbląskiego Forum Kulturoznawczego, która odbędzie się we wtorek,10 maja w Bibliotece Elbląskiej. Wstęp wolny.

Sesja stanowić będzie kontynuację i rozwinięcie cyklu konferencji kulturoznawczych, które w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida odbywają się od roku 2008 co dwa lata. Dotychczas miały miejsce cztery takie przedsięwzięcia: „Moda na obciach. Co Polacy robią z kulturą popularną” (wrzesień 2008), „Codzienność kręci. Kultura codzienności, codzienność kultury” (wrzesień 2010), „Kultura nadmiaru w czasach niedomiaru” (wrzesień 2012), „Jak nas widzą, jak się widzimy? Polska i Polacy: wyobrażenia, wizerunki, wizje” (wrzesień 2014). Tegoroczna edycja Forum odbywać się będzie w kilku sesjach plenarnych. O kolejnych będziemy Państwa informować.
     Tematyka kapitału społecznego i jego oddziaływanie na politykę kulturalną było przedmiotem 2-letniego projektu badawczego, którego efektem jest niedawno wydana książka pt. „Napięcia, starcia, rozładowania. Samotna gra w kręgle w obszarze kultury” autorstwa Tomasza Szlendaka i Arkadiusza Karwackiego, która zostanie zaprezentowana podczas Forum.
     
     Program:
     12.00 – 12.10 - otwarcie konferencji – Witold Wróblewski, prezydent Miasta Elbląga
     12.10 – 13.30 - sesja plenarna 
     12.10 – 12.30 - prof. dr hab. Mirosław Grewiński, profesor nadzwyczajny i prorektor w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej - "Wielosektorowość w polityce społecznej – istota, wyzwania, bariery"
     12.30 – 12.50 - dr Zina Jarmoszuk, dyrektor Departamentu Mecenatu Państwa w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2008-2016 - " Dokumenty strategiczne MKiDN i ich znaczenie dla rozwoju kapitału społecznego"
     12.50 – 13.30  - prof. dr hab. Tomasz Szlendak, dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, socjolog kultury i socjolog rodziny; prof. UMK, dr hab. Arkadiusz Karwacki, kierownik Pracowni Badania Jakości Życia w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, socjolog i polityk społeczny - "Napięcia, starcia, rozładowania – samotna gra w kręgle w obszarze kultury - prezentacja wyników badań realizowanych w trzech województwach: warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim"
     13.30 – 14.00 Dyskusja
     14.00 – 14.30 Przerwa na kawę
     14.30 – 16.30 Dyskusja panelowa "Społeczny wymiar polityki kulturalnej", prowadzenie: Edwin Bendyk
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szkło ozdobne 2
AMK Kuchnia 10
Zabudowy w hostelu w Gdańsku
Promocja RATY 0%