Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W ceramicznym świecie

Elbląg, W ceramicznym świecie Na wystawie zaprezentowane zostaną nagrodzone w konkursie ceramiczne cudeńka (fot. Światowid)

W piątek 19 grudnia o godz. 16 w Galerii Nobilis w centrum kultury Światowid odbędzie się wernisaż pokonkursowej wystawy Ceramiony 2008, podczas którego wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia. Tego dnia będzie można także wziąć udział w warsztatach ceramicznych, w konkursie rzeźby ceramicznej oraz w wykładzie z historii sztuki pn. „Jakże piękny jest człowiek", który wygłosi ks. Grzegorz Wąsowski. Wstęp jest wolny.

Na konkurs przysłano 130 prac z całej Polski m.in. z Gdańska, Warszawy, Częstochowy, Zakopanego, Zduńskiej Woli, Katowic, Jastrzębia Zdroju, Zamościa oraz Luzina. W konkursie brały również udział ceramiki z pracowni Światowida.
     W poniedziałek (15 grudnia) komisja konkursowa wybrała najlepsze prace, a w piątek 19 grudnia będzie można je podziwiać na wystawie w Galerii Nobilis.
     - Co roku prace są inne, zawsze zmienia się ich wyraz artystyczny – przyznaje Ewa Bednarska – Siwilewicz, organizatorka konkursu Ceramiony 2008. - Pokazywane są ciekawe i nowe sposoby tworzenia ceramiki. Myślę, że jest to bardzo dobry sposób na prezentację dorobku artystycznego dzieci, młodzieży i osób dorosłych, ale także, co jest bardzo ważne, osób niepełnosprawnych. Konkurs bowiem skierowaliśmy także do warsztatów terapii zajęciowej, gdzie właśnie znajdują się często pracownie ceramiczne - dodaje.
     Otwarcie wystawy poprzedzone zostanie warsztatami ceramicznymi dla uczniów ze szkół podstawowych, które odbędą się od godz. 10 do 12. Uczestnicy lepić będą w glinie, wezmą udział w pokazie technik ceramicznych.
     Z kolei w godz. od 13 do 15 w holu głównym Światowida odbędzie się konkurs rzeźby ceramicznej dla młodzieży i dorosłych.
     Po wernisażu, który rozpocznie się o godz. 16, obędzie wykład z historii sztuki pt. „Jakże piękny jest człowiek" - krótka historia rzeźby”. Wygłosi go ks. Grzegorz Wąsowski.
     
     Wyniki konkursu plastycznego Ceramiony 2008
     Komisja Artystyczna w składzie: Marta Karaś - historyk sztuki, Zbyszek Opalewski - artysta plastyk, Zbigniew Szmurło - artysta plastyk, postanowiła uhonorować nagrodami i wyróżnieniami następujących uczestników konkursu ceramicznego.
     
     W kategorii dzieci:
     I nagroda ex aeguo - Dawid Kmieciak oraz Kacper Gruba z Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie;
     II nagroda - Natalia Konopko z pracowni plastycznej działającej przy CKiWM Światowid w Elblągu;
     III nagroda ex aeguo - Joanna Zasada z pracowni plastycznej działającej przy CKiWM Światowid w Elblągu oraz Adrian Pienczke z Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie.
     
     Wyróżnienia:
     Julia Narusz, Emilia Konopko, Nina Rękawik, Bartek Szustek
     
     W kategorii młodzież:
     I nagroda - Anna Kosecka z Liceum Plastycznego im Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli;
     II nagroda ex aeguo - Małgorzata Dziedzic z Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem oraz Barbara Oleszek z Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu;
     III nagroda ex aeguo - Szymon Stala z Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, Katarzyna Janeczek i Jędrzej Hechłach z Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli oraz Julia Paprocka z Zespołu Szkół Plastycznych w Warszawie.
     
     Wyróżnienia:
     Magdalena Kubiak, Diana Rycaj, Edyta Siatkowska, Maria Kopańska
     
     W kategorii dorośli:
     I nagrody jury nie przyznało;
     II nagroda ex aeguo - Alicja Bielska z Wyspy Skarbów Gdański Archipelag Kultury, Agnieszka Jurewicz z pracowni plastycznej działającej przy CKiWM Światowid w Elblągu;
     III nagroda ex aeguo - Zofia Pankrac z Wyspy Skarbów Gdański Archipelag Kultury oraz Zofia Pater z pracowni plastycznej działającej przy CKiWM Światowid w Elblągu.
     
     Wyróżnienia:
     Beata Sałek, Anna Stasiewicz, Jadwiga Gromadzka, Edyta Paluszyńska, Teresa Gębczyk
     
     W kategorii warsztaty terapii zajęciowej:
     I nagroda ex aeguo - Józef Wencławiak z Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach, Marta Usel z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy PSOOU w Elblągu;
     II nagroda - Daniel Domagała z Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach;
     III nagroda ex aeguo - Wojciech Krawczyk z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jastrzębim Zdroju oraz Andrzej Wiśniewski z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sułowiu.
     
     Wyróżnienia:
     Monika Jaworska, Berenika Strehlau, Marek Chrust
     
     Jury przyznało także trzy nagrody zbiorowe:
     Nagroda zespołowa dla: Jolanty Wilk, Jolanty Piórek, Patrycji Burzywoda i Pawła Dulniaka z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jastrzębim Zdroju.
     
     Nagroda zespołowa dla: Urszuli Bełech i Adama Nawrockiego z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sułowiu.
     
     Ponadto przyznano także nagrodę zbiorową dla pracownia plastyczna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szkło ozdobne 4
DRZWI POL-SKONE ARCO W03-PROMOCJA!!!
AMK-Szafa z drzwiami suwanymi
AMK Kuchnia 6