Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Galerii EL o formach przestrzennych

Elbląg, W Galerii EL o formach przestrzennych Pierwsza strona okładki przewodnika.

Centrum Sztuki Galeria EL zakończyła realizację projektu „System promocji form przestrzennych w Elblągu”. Odrestaurowano dwie formy przestrzenne, powstała książka - katalog form przestrzennych i wirtualny przewodnik.

Projekt realizowany był od maja do grudnia 2006 r. Obejmował renowację dwóch form przestrzennych: autorstwa Jana Ziemskiego w Parku Planty i Jerzego Jarnuszkiewicza – przy skrzyżowaniu al. Tysiąclecia i ul. Sopockiej, na terenie stacji benzynowej Nesce.
     Wydano też katalog - przewodnik pt. „Otwarta Galeria. Formy przestrzenne w Elblągu - przewodnik” pod redakcją Jarosława Denisiuka. Przewodnik wydany został w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej), liczy 260 stron, jest bogato ilustrowany (150 ilustracji archiwalnych i współczesnych), zawiera teksty dyrektora Galerii EL Zbyszka Opalewskiego oraz historyków sztuki - Jarosława Denisiuka i Tomasza Warejko-Rowdo. Znajdziemy w nim również obszerną bibliografię tematu, wybór ważniejszych tekstów źródłowych oraz mapkę rozmieszczenia form przestrzennych w Elblągu wraz z propozycją trasy ich zwiedzania.
     Wirtualny przewodnik, zaprojektowany przez specjalistyczną firmę Flusso, dostępny będzie ze - specjalnie pod tym kątem przebudowanej - strony internetowej Galerii EL oraz w zakupionym w tym celu infokiosku. Infokiosk ustawiony został w przedsionku Galerii EL, jest dostępny dla ogółu zwiedzających, Mogą oni odbyć wirtualną przechadzkę trasą form przestrzennych, wydrukować informacje zawartych w przewodniku czy też wysłać list elektroniczny. Przewodnik jest czwórjęzyczny (polsko-angielsko-niemiecko-rosyjski).
     Na oficjalną promocję wydawnictwa oraz przewodnika wirtualnego Galeria EL zaprasza w czwartek 11 stycznia o godz. 18. Będzie to jednocześnie finisaż wystawy Zdzisława Beksińskiego, czynnej do 14 stycznia 2007 r.
     
     Projekt został zrealizowany dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Program Operacyjny Znaki Czasu. Cały budżet projektu wyniósł 82 tys. zł, wkład finansowy ministerstwa - 35 tys. zł.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Domena .pl