Środa 24-10-2018, imieniny Antoniego, Marcina
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Galerii EL tym razem różnorodność

Galeria EL zaprasza w czwartek 15 listopada o godz. 18 na wernisaże wystaw: „Urbs” - Miasto, pochodzącego z Rabki rzeźbiarza i poety Piotra Biesa; „Obrazy” Łukasza Konieczki oraz wystawy artystów środowiska olsztyńskiego.

Piotr Bies (rocznik 1961) ukończył studia na Wydziale Rzeźby i w Katedrze Tkaniny Artystycznej ASP w Krakowie. Zajmuje się rzeźbą, tkaniną artystyczną i książką unikatową. Poeta i prozaik; członek grupy „Aaltana”. Nauczyciel rzeźby i podstaw projektowania w ZSA im. Kenara w Zakopanem. Laureat wielu nagród, m.in. II nagrody za tkaninę „Ziemia i ludzie” (Zakopane 1986), II nagrody za rzeźbę (Gorzów Wielkopolski 2000), Grand prix Międzynarodowego Konkursu Rzeźby w Śniegu (Elbląg 2005).
     Łukasz Konieczko (1964) ukończył studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Stypendysta Akademie der Bildende Kuenste w Norymberdze w 1988 r. oraz Ministerstwa Kultury i Sztuki w latach 1988-1990. Od 1990 roku zatrudniony na krakowskiej ASP na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki.
     Tadeusz Pfeiffer (1949), malarz, pedagog, krytyk sztuki. Laureat wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie tkaniny artystycznej i pracy pedagogicznej z dziećmi i młodzieżą - w latach 1975-1990 prowadził eksperymentalne pracownie dla dzieci (tkanina i ceramika). Pomysłodawca, realizator i komisarz Międzynarodowego Biennale Litografii Krajów Nadbałtyckich, pomysłodawca i realizator wystawy Współcześni Artyści Japońscy w Polsce i zagranicą (Berlin, Bruksela, Lwów, Kijów). Kurator międzynarodowych ekspozycji plastycznych w kraju i zagranicą. Jego wystawa zatytułowana jest po prostu „Malarstwo”.
     Marcin Chojak (1979), artysta fotograf, członek rzeczywisty Fotoklubu RP. Fotografią artystyczną zajmuje się od 1998 r. Uprawia szlachetną technikę fotograficzną - gumę. Wystawa jego prac nosi tytuł „Lwów - jest takie miasto”.
     Marek Mechliński (1951), fotograf, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Fascynacja światłem sprawia, że kolejne jego wystawy mają w nazwie „Światłem malowane”. Elbląska nazywa się „Światłem malowane - Teatr Ognia”.
     Zbiorowy wernisaż rozpocznie się o godz. 18, wstęp bezpłatny.
     Wystawy będą czynne do 9 grudnia codziennie w godzinach 10-18, w niedziele 10-17.
     Na wystawę zaprasza dyrektor Galerii EL Zbyszek Opalewski:

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ochotka żywa
Krewetkarium
Cats Best 10L
Fretka