Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Katedrze muzyka minionych epok

Elbląg, W Katedrze muzyka minionych epok

Już w najbliższą niedzielę, 21 lipca w murach elbląskiej Katedry zabrzmią kompozycje Ennemonda Gaultiera, Antonio Vivaldiego i Aleksandra Alabjewa. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza o godz. 19 na koncert zespołu kameralnego „Pro musica antiqua”. Wstęp wolny.

Zamki, pałace, dwory i kościoły, często szerzej nieznane... Odkrywanie i promowanie pięknych zabytkowych obiektów Warmii i Mazur. Muzyka, która przenosi słuchaczy w obszary minionych epok - wycisza, jest tłem dla przemyśleń innych, niż codzienna pogoń za sukcesem. Wszystko to można usłyszeć, przeżyć i zobaczyć w trakcie koncertów zespołu Pro Musica Antiqua.
     Pro Musica Antiqua dysponuje bogatym repertuarem, prezentującym muzykę różnych epok. Najchętniej propaguje dzieła mistrzów baroku i wczesnego klasycyzmu. Zespół prowadzi czynną działalność koncertową również zagranicą (Austria, Niemcy, Węgry, Litwa, Szwecja, Francja). Został uhonorowany m.in. nagrodą „Atut ‘94" i „Złotą Płytą" przyznaną przez firmę fonograficzną DUX. Zespół Pro Musica Antiqua otrzymał również Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu zasług dla kultury polskiej oraz Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Najlepszy z Najlepszych" za promocję regionu warmińsko-mazurskiego w świecie.
     XXI Koncerty Letnie to cykl koncertów w ramach programu Muzyka Europejska w Zabytkach i Przyrodzie Warmii i Mazur. W Elblągu zespół Pro Musiqa Antiqua gości już po raz kolejny. W programie elbląskiego koncertu znalazły się kompozycje: E. Gaultiera, A. Vivaldiego, A. A. Alabjewa. Flet, obój, rożek angielski, fagot, fortepian – te instrumenty będzie można podczas niego usłyszeć. Nie zabraknie również solistów, w tym kazachskiej sopranistki Julii Karlovy, która w ubiegłym roku zrobiła na publiczności ogromne wrażenie. Koncert poprowadzi Leszek Szarzyński – założyciel, kierownik artystyczny i menadżer zespołu.
     Skład zespołu:
     Leszek Szarzyński – flet
     Jerzy Szafrański – obój, rożek angielski
     Roman Kuźniak – fagot
     Lucyna Żołnierek – fortepian
     Agnieszka Dziewulska-Pawłowska – mezzosopran
     Julia Karlova – sopran (Kazachstan)
     Józef Frakstein – bas-baryton
     Leszek Szarzyński – prowadzenie koncertu.
     XXI Koncerty Letnie w niedzielę, 21 lipca o godz. 19 w Katedrze pw. św. Mikołaja w Elblągu. Wstęp wolny.
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem