UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

W Światowidzie będą się uczyć, jak lepiej aktywizować seniorów

Elbląg, W Światowidzie będą się uczyć, jak lepiej aktywizować seniorów
fot. nadesłana

Organizacje z Niemiec, Włoch i Hiszpanii należą do najlepszych w aktywizowaniu seniorów. Dlatego to od nich pracownicy CSE „Światowid” będą uczyć się jak robić to efektywniej. Przed nimi pierwsze trzy dni (25 – 27 lutego) międzynarodowej wymiany doświadczeń, która odbędzie się w ramach dwuletniego projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów”.

Przedstawiciele europejskich organizacji zajmujących się edukacją senioralną będą gościć  w Elblągu na początku przyszłego tygodnia.
       – Mamy pewne pomysły na zapobieganie marginalizacji i wykluczeniu seniorów, ale zanim je wdrożymy, chcemy podpatrzeć jak to robią organizacje, które są europejskimi liderami w tym zakresie – zapowiada Aleksandra Bednarczuk, koordynator projektu „Elbląscy edukatorzy dla seniorów”. – Na pewno będziemy szukali sposobów na dotarcie do osób, które czują się samotne, ale nie korzystają z pozadomowych form spędzania czasu. Chcemy też poznać nowe metody motywowania seniorów do działania.
       W projekcie „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” będą uczestniczyć instruktorzy, kadra zarządzająca  z instytucji krajów partnerskich, a w dalszej fazie realizacji także seniorzy.
       – Pierwsze spotkanie jest po to, żebyśmy się lepie poznali i ułożyli szczegółowy plan dalszego działania w projekcie – opowiada Aleksandra Bednarczuk – Następnie, w 2019 i w 2020 roku w każdym z krajów partnerskich odbędą się kilkudniowe warsztaty. Edukatorzy z zaangażowanych instytucji będą się na nich dzielić swoją wiedzą idoświadczeniem.
       "Elbląscy edukatorzy dla seniorów" to projekt, który podniesie kompetencje i wiedzę animatorów, umożliwi im pracę w międzynarodowym zespole oraz pozwoli im poznać nowe trendy  w edukacji senioralnej. Skorzystają na tym przede wszystkim seniorzy, także ci z Elbląga i regionu.
       Liderem projektu pn. "Elbląscy edukatorzy dla seniorów" jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
       Partnerzy:
       - Asociación de Innovación, Formación y Empleo para el Desarrollo sostenible, Hiszpania
       - EURO-NET, Włochy
       - International Exchanges Berlin Molinari & Benedetti GbR, Niemcy
       Projekt "Elbląscy edukatorzy dla seniorów" jest realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.
      
Karolina Śluz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama