Piątek 20-07-2018, imieniny Czesława, Małgorzaty
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W tym tygodniu polecam

Elbląg, W tym tygodniu polecam Odrobina świątecznego nastroju na kinowym ekranie

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

Ciepła, lekka, przyjemna i zabawna – taka jest najnowsza polska komedia romantyczna „Listy do M.”. Film wprowadza widza w świąteczny klimat. Napawa optymizmem. Momentami wzrusza. Warto więc wybrać się do kina. „Listy do M.” grane są w Multikinie. Wkrótce pojawią się na ekranie kina Światowid.
     Tematem spotkania w dzisiejszej Kawiarence Obywatelskiej będą choroby nowotworowe. O tym opowie Iwona Ryniewicz-Zander, ordynator oddziału onkologicznego szpitala wojewódzkiego. Wstęp wolny.
     We wtorek PWSZ wykład pt. „Wykorzystanie gruntowych pomp ciepła w wysokosprawnych instalacjach grzewczych” wygłosi profesor dr inż. Sławomir Smoleń z Hochschule w Bremen. Wstęp wolny.
     Wtorek w Bibliotece Elbląskiej to kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem poświęcone ono będzie książce „Ród Aszura” Nadżiba Mahfuza. Wstęp wolny.
     Natomiast w środę w Bibliotece Elbląskiej wykład zatytułowany „Nowy paradygmat strategii rozwoju samorządów lokalnych” wygłosi dr Henryk Gawroński. Wstęp wolny.
     W środę w szkole muzycznej na fortepianie zagrają: Sofja Kornouchowa, Konstantin Zwiagin, Anastasija Frołowa i Polina Wasiljewa, czyli laureaci Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Wianek Chopina”. Wstęp wolny.
     Biblioteka Elbląska zaprasza również na środowy seans rosyjskiego filmu „Proste sprawy”. Wstęp wolny.
     A w bibliotece przy ul. Piłsudskiego odbędzie się spotkanie z Ryszardem Formelą, elbląskim kolekcjonerem starych map.
     „Młodzi w polityce” to tytuł Forum Debaty Publicznej, które odbędzie się w czwartek w CSE Światowid. Wstęp wolny.
     Również w czwartek w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się Koncert Donacyjny podczas którego elbląscy artyści otrzymają stypendia programu „Promocje 2011”. Wstęp wolny.
     Podczas czwartkowego koncertu Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej towarzyszyć będzie Marcin Zdunik na wiolonczeli, dyrygentem będzie Wojciech Rodek. Jednym wykonywanych utworów będzie dzieło elblążanina Johanna Benjamina Grossa. Bilety kosztują 20 i 30 zł.
     W piątek w kawiarni Wyspa Skarbów w andrzejkowym koncertem wystąpi The Best Andrzej Kurpiewski. Wstęp wolny.
     Również w piątek w klubie muzycznym Mjazzga zagra Chemia. Wstęp: 10 zł.
     Kolejny świąteczny już akcent to jarmark wyrobów artystycznych SztukaTERRiA. Oprócz biżuterii i naturalnych wyrobów spożywczych znajdą się na nim ozdoby bożonarodzeniowe. Wstęp wolny.
     Sobota to idealna pora na poszukiwania czegoś do czytania. Biblioteka Elbląska zaprasza na drugą edycję bezgotówkowej akcji Wymień się książką.
     W sobotę w Mjazzdze zlot fanów Depeche Mode. Wstęp 10 zł.
     Wulkan zaprasza na sobotnie Andrzejki. Wstęp: 100 zł
     Spektakl „Starsi Panowie Dwaj. Mambo Spinoza” to propozycja Sewruka na sobotni i niedzielny wieczór. Bilety: 25 i 30 zł.
     
     
     Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach w dziale IMPREZY.
     
***
     Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...

Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem