Sobota 23-02-2019, imieniny Polikarpa, Romy
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Walentynki na jazzowo z Atom String Quartet

 
Elbląg, Walentynki na jazzowo z Atom String Quartet
fot. Stefan Curta
Rek

W Walentynki, 14 lutego w sali koncertowej ZPSM wystąpi wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną jeden z najciekawszych w Polsce kwartetów smyczkowych, jedyny grający jazz - Atom String Quartet. Zespół ceniony jest za oryginalność, niepowtarzalne brzmienie i energię sceniczną. Muzycy wystąpią pod batutą Krzysztofa Herdzina. Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza wszystkich zakochanych, przede wszystkim w muzyce.

Przed spotkaniem z elbląską publicznością elbląska orkiestra zadała Atom String Quartet kilka pytań:
     EOK: Atom String Quartet gościł w Elblągu w 2013 roku. Przez ten czas nie ustawaliście w koncertowaniu, nagrywaniu nowych płyt, poszerzaniu listy artystów, z którymi współpracujecie. Gdybyście mogli wymienić trzy najważniejsze, Waszym zdaniem, wydarzenia lub osiągnięcia zespołu ostatnich czterech lat?
     ASQ: Ważnym wydarzeniem dla naszego zespołu było wydanie dwupłytowego albumu "AtomSPHERE" we wrześniu 2015 roku, który spotkał się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony krytyków, jak i publiczności. Ogromnym przeżyciem dla zespołu była współpraca z wybitnymi muzykami: Branfordem Marsalisem - podczas serii koncertów "BMW Jazz Club" (grudzień 2015), Bobbym McFerrinem podczas - Fesitwalu "Solidarity of Arts" (sierpień 2013), Leszkiem Możdżerem, z którym wystąpiliśmy w Filharmonii Berlińskiej (maj 2014) - zapis tego koncertu ukazał się nakładem niemieckiej wytwórni fonograficznej ACT. Duże znaczenie ma dla nas współpraca z Adzikiem Sendeckim, z którym mamy zaszczyt często koncertować - spotkania z tym artystą są dla nas źródłem nieskończonych inspiracji. Przez ostatnie 4 lata udało nam się także odwiedzić wiele nowych miejsc, koncertowaliśmy min. w Kanadzie, Maroku, Katarze, Kairze, Paryżu, Londynie, Wiedniu.
     - Koncert poprowadzi Krzysztof Herdzin – nie jest to Wasz pierwszy wspólny projekt. Jak układa się Wasza dotychczasowa współpraca?
     - Krzysztof Herdzin jest wybitnym polskim pianistą jazzowym, aranżerem i kompozytorem. Jego wszechstronne zainteresowania oraz doskonała znajomość wielu gatunków muzycznych sprawia, że praca z nim jest dla nas zawsze ogromną przyjemnością. Bardzo cieszy nas to muzyczne spotkanie, zwłaszcza, że po raz pierwszy zadyryguje tak wieloma naszymi kompozycjami.
     - Na liście artystów, którzy najbardziej inspirują Atom String Quartet są...
     - Oprócz wymienionych już: Branforda Marsalisa, Vladyslva 'Adzika' Sendeckiego, Bobby`ego McFerrina inspiruje nas także twórczość Turtle Island Quartet ,The Danish String Quartet, a także wybitnego polskiego skrzypka, zmarłego przed 38 laty - Zbigniewa Seiferta.  
     - Jakie macie plany na najbliższą przyszłość?
     - Jesteśmy tuż po nagraniach materiału na naszą najnowszą płytę. Mamy nadzieję, że ukaże się wiosną tego roku. Poza naszą normalną działalnością koncertową, czeka nas w tym roku wiele ciekawych projektów z gośćmi, min. z Dorotą Miśkiewicz (piano.pl), Natalią Kukulską, zespołem Zakopower czy Adzikiem Sendeckim.
     - Koncert z Elbląską Orkiestrą Kameralną przypada na 14 lutego – Walentynki. Czy obchodzicie Dzień Zakochanych? Jeśli ten dzień ma dla ASQ szczególne znaczenie, czego chcielibyście życzyć elbląskiej publiczności.
     - Można powiedzieć, że Dzień Zakochanych obchodzimy każdego dnia i tego właśnie chcielibyśmy życzyć elbląskiej publiczności - aby Walentynki trwały przez cały rok!
     
     
     Atom String Quartet, w składzie:
     Dawid Lubowicz - skrzypce
     Mateusz Smoczyński - skrzypce
     Michał Zaborski - altówka
     Krzysztof Lenczowski - wiolonczela
     Krzysztof Herdzin - fortepian/dyrygent
     Elbląska Orkiestra Kameralna
     
     W programie między innymi:
     kompozycje Atom String Quartet: Manhattan Island, Iława, Too Late
     Krzysztof Herdzin Suita na tematy polskie
     
     Koncert odbędzie się 14 lutego o godz. 19 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.
     Bilety: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy)
     
     Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Meble Wójcik, Toyota Knedler
     

     Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     

Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szkło ozdobne 6
AMK Kuchnia 6
Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 2