Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warmia do zbadania

 
Elbląg, Warmia do zbadania

Jeszcze tylko kilka osób zostanie przyjętych do udziału w badaniach, jakie prowadzone będą przez działającą w CSE „Światowid” w Elblągu Regionalną Pracownię Digitalizacji w ramach projektu „Warmio, quo vadis?”

Przypomnijmy, w latach 2016-2017 Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu wraz z partnerami realizować będzie szereg działań na rzecz Warmii w ramach projektu „Warmio, quo vadis?”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednym z zadań jest przeprowadzenie w dniach 2-11 września etnologicznych badań terenowych na terenie powiatu lidzbarskiego. Mają one na celu udokumentowanie przejawów niematerialnego dziedzictwa kulturowego charakterystycznego dla regionu Warmii.
     Zakres tematyczny badań to tradycje, zwyczaje, obrzędy świąteczne, wiedza i umiejętności związane z kulturą tradycyjną oraz tradycje kulinarne. Badania potrwają 10 dni.
     Do udziału w badaniach zgłosili się studenci m.in. Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. - Są to głównie studenci etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa, ale także socjologii czy etnofilologii kaszubskiej – informuje koordynatorka badań Aleksandra Paprot. – Osoby te posiadają już doświadczenie w prowadzeniu badań terenowych, brały też udział w różnych projektach związanych z dziedzictwem kulturowym.
     Zgłaszające się osoby wezmą udział w szkoleniu przygotowawczym oraz zapoznają z przygotowanymi przez koordynatora badań materiałami dotyczącymi Warmii, w tym folkloru i kultury ludowej oraz specyfiki społeczno-kulturowej po 1945 roku. Każdy badacz będzie zobligowany do przeprowadzenia około 10-12 wywiadów kwestionariuszowych. Każdy będzie miał możliwość przygotowania wyników wywiadów w formie krótkich referatów, tekstów popularnonaukowych. - Zgłosiła się ciekawa ekipa, złożona ze studentów różnych uczelni, ale czekamy także na inne osoby dorosłe, które zainteresowała tematyka badań – mówi Agnieszka Jarzębska, autorka projektu „Warmio, quo vadis?” - Udział w tym projekcie daje możliwość zdobycia doświadczenia oraz nawiązania kontaktów. Na chętnych czekamy do 15 czerwca.
     Kto może się zgłosić? Ci, których szczególnie interesuje tematyka kultury regionalnej i lokalnej oraz badania dotyczące tożsamości lokalnej i dziedzictwa kulturowego (zarówno materialnego, jak i niematerialnego), a także polityki regionalnej i kultury tradycyjnej.
     
     Szczegółowe informacje dostępne są tu:
     http://eswiatowid.pl/Aktualno%C5%9Bci/tabid/158/ItemId/38859/btab/106/Default.aspx
     
     Zgłoszenie swojego udziału w badaniach jest możliwe za pomocą ankiety pod adresem:
     https://docs.google.com/forms/d/1WKTbtMYA5qKti5IEHan98sJwQURZiIls0Aj9NxRHZLA/viewform?c=0&w=1&usp=mail_form_link
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 10
Fronty lakierowane mdf biały mat
AMK Szkło ozdobne 8
Promocja RATY 0%