Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Bezpieczeństwo przede wszystkim Bezpieczeństwo przede wszystkim

Warmia do zbadania

 
Elbląg, Warmia do zbadania
Rek

Jeszcze tylko kilka osób zostanie przyjętych do udziału w badaniach, jakie prowadzone będą przez działającą w CSE „Światowid” w Elblągu Regionalną Pracownię Digitalizacji w ramach projektu „Warmio, quo vadis?”

Przypomnijmy, w latach 2016-2017 Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu wraz z partnerami realizować będzie szereg działań na rzecz Warmii w ramach projektu „Warmio, quo vadis?”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednym z zadań jest przeprowadzenie w dniach 2-11 września etnologicznych badań terenowych na terenie powiatu lidzbarskiego. Mają one na celu udokumentowanie przejawów niematerialnego dziedzictwa kulturowego charakterystycznego dla regionu Warmii.
     Zakres tematyczny badań to tradycje, zwyczaje, obrzędy świąteczne, wiedza i umiejętności związane z kulturą tradycyjną oraz tradycje kulinarne. Badania potrwają 10 dni.
     Do udziału w badaniach zgłosili się studenci m.in. Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. - Są to głównie studenci etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa, ale także socjologii czy etnofilologii kaszubskiej – informuje koordynatorka badań Aleksandra Paprot. – Osoby te posiadają już doświadczenie w prowadzeniu badań terenowych, brały też udział w różnych projektach związanych z dziedzictwem kulturowym.
     Zgłaszające się osoby wezmą udział w szkoleniu przygotowawczym oraz zapoznają z przygotowanymi przez koordynatora badań materiałami dotyczącymi Warmii, w tym folkloru i kultury ludowej oraz specyfiki społeczno-kulturowej po 1945 roku. Każdy badacz będzie zobligowany do przeprowadzenia około 10-12 wywiadów kwestionariuszowych. Każdy będzie miał możliwość przygotowania wyników wywiadów w formie krótkich referatów, tekstów popularnonaukowych. - Zgłosiła się ciekawa ekipa, złożona ze studentów różnych uczelni, ale czekamy także na inne osoby dorosłe, które zainteresowała tematyka badań – mówi Agnieszka Jarzębska, autorka projektu „Warmio, quo vadis?” - Udział w tym projekcie daje możliwość zdobycia doświadczenia oraz nawiązania kontaktów. Na chętnych czekamy do 15 czerwca.
     Kto może się zgłosić? Ci, których szczególnie interesuje tematyka kultury regionalnej i lokalnej oraz badania dotyczące tożsamości lokalnej i dziedzictwa kulturowego (zarówno materialnego, jak i niematerialnego), a także polityki regionalnej i kultury tradycyjnej.
     
     Szczegółowe informacje dostępne są tu:
     http://eswiatowid.pl/Aktualno%C5%9Bci/tabid/158/ItemId/38859/btab/106/Default.aspx
     
     Zgłoszenie swojego udziału w badaniach jest możliwe za pomocą ankiety pod adresem:
     https://docs.google.com/forms/d/1WKTbtMYA5qKti5IEHan98sJwQURZiIls0Aj9NxRHZLA/viewform?c=0&w=1&usp=mail_form_link

Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Trodat