UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warsztaty i wernisaż w kadyńskiej świetlicy

 
Elbląg, Warsztaty i wernisaż w kadyńskiej świetlicy
fot. nadesłana

We wtorek, 15 maja w kadyńskiej świetlicy odbędą się warsztaty malowania techniką temperową oraz nakładania złoceń. Tego samego dnia, będzie miał miejsce wernisaż wystawy miniatur kapliczek słupowych.

W warsztatach wezmą udział mieszkańcy Kadyn i okolic wspólnie z uczestnikami zajęć plastycznych z CSE „Światowid.” Elbląska sekcja plastyczna już od kilku lat doskonali umiejętność malowania techniką temperową oraz nakładania złoceń. Spotkanie w kadyńskiej świetlicy jest okazją do podzielenia się pasją z innymi osobami.
       Tempera jajeczna stanowi dawną technikę malarstwa znaną od starożytności i najbardziej popularną w średniowieczu. To technika, którą stosuje się m.in. do pisania ikon. Podczas warsztatów będzie można poznać także sposoby nakładania złoceń.
       – Widzimy coraz większe zainteresowanie klasyczną sztuką ikonograficzną. Rośnie liczba utalentowanych twórców, którzy uczą się dawnych metod malowania – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki w CSE „Światowid.”
       Warsztaty odbędą się 15 maja w godz. 14.00 – 16.00. Do udziału w warsztatach zapraszamy mieszkańców Kadyn i gminy Tolkmicko. Zapisy na warsztaty przyjmuje opiekun świetlicy Dorota Lebioda, kontakt tel.: 509 946 731. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
       Po warsztatach o godzinie 16.00 odbędzie się wernisaż wystawy prezentującej miniatury kapliczek słupowych wykonanych w technikach: witrochromii i temperowej z użyciem naturalnych pigmentów na drewnianym podłożu. Każda z prezentowanych prac jest indywidualną interpretacją tematu kultu religijnego, patronów i sztuki sakralnej.
       Autorzy prac: Danuta Świątek, Maria Szczepańska, Lucyna Poduch, Bożena Małysko, Wanda Chmielińska, Grażyna Kopańska, Anna Komorowska, Joanna Wachowicz, Zofia Pater,  Barbara Włoch., Beata Kozłowska, Aleksandra Wysocka, Wanda Kucharczyk.
       Wystawę w Kadyńskiej Świetlicy będzie można oglądać do 30 czerwca.
       Organizatorzy: Stowarzyszenie „Kadyny”, Świetlica Wiejska w Kadynach i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
      
Paula Załuska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama