UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warsztaty muzyczne - bliskie spotkanie ze starą tradycją

Elbląg, Warsztaty muzyczne - bliskie spotkanie ze starą tradycją
Maciej Żurek ze swoim mistrzem Janem Gacą, fot. nadesłana

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na bezpłatne, dwudniowe warsztaty muzyczne z pasjonatem i propagatorem polskiej muzyki tradycyjnej – Maciejem Żurkiem, jednym z głównych liderów programu „Akademia Kolberga” przywracającego tradycyjną muzykę do społecznej i kulturowej praktyki, uczniem największych mistrzów gatunku. Warsztaty to wyjątkowa okazja dla młodzieży i dorosłych do spotkania z żywą muzyką tradycyjną i niepowtarzalna okazja doświadczenia jej na własnej skórze. Warsztaty odbędą się 31 sierpnia i 1 września 2018 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

Warsztaty muzyczne z Maciejem Żurkiem to świetna zabawa, bezcenne doświadczenie i nauka dla wszystkich – amatorów i profesjonalistów, skierowane są do młodzieży i dorosłych. Jest to jedno z działań realizowanych przez CSE „Światowid” w ramach projektu „Historia muzyką pisana”, dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Ideą projektu jest przywrócenie pamięci, zainteresowania oraz upowszechnianie wiedzy dotyczącej spuścizny polskiego i regionalnego dziedzictwa kultury ludowej.
     Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać technikę gry na instrumentach charakterystycznych dla muzyki tradycyjnej, technikę śpiewu tradycyjnego z charakterystycznym wzorem tematu melodycznego oraz opanują wybrane utwory ludowe, które, jeśli tylko zechcą, będą mogli wykonać na scenie wraz z kapelą Macieja Żurka, już po zakończeniu warsztatów, podczas wieczornej Potańcówki z wodzirejem w sobotę 1 września 2018 r., na którą zapraszamy na dziedziniec CS Galerii El w Elblągu – szczegółowe informacje wkrótce.
     Maciej Żurek – skrzypek i śpiewak młodego pokolenia, socjolog i pszczelarz. Lider Stowarzyszenia „Tratwa” z Olsztyna, od 1999 roku uczeń nieżyjącego już, charyzmatycznego skrzypka Jana Gacy z Przystałowic Małych (radomskie). Od 2014 roku jeden z głównych liderów programu Akademia Kolberga – ogólnopolskiej sieci wspierającej nieformalne grupy młodych ludzi przejmujących muzykę wiejskich mistrzów w drodze bezpośredniego przekazu. Uczestnik wielu festiwali w kraju i za granicą oraz audycji poświęconych kulturze ludowej.
     
     Warsztaty muzyczne z Maciejem Żurkiem odbędą się 31 sierpnia 2018 r. (piątek) w godz. 15.00 – 19.00 oraz 1 września 2018 r. (sobota) w godz. 10.00 – 14.00 w sali nr 100 w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek 25 w Elblągu.
     Zapisy i szczegółowe informacje pod nr tel. 55 611 20 77 lub e-mail: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl
     Liczba miejsc jest ograniczona.
     

     Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Urszula Zajko - Olejniczak, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna