Środa 22-05-2019, imieniny Wiesława, Heleny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warsztaty podczas 12. Letnich Ogrodów POLITYKI

 
Elbląg, Warsztaty podczas 12. Letnich Ogrodów POLITYKI
fot. nadesłana

Podczas 12. Letnich Ogrodów POLITYKI starszych i młodszych zapraszamy do udziału w warsztatach: literacko-projektowych („Literatura i design” z Adrianą Ronżewską-Kotyńską i AP Dizajn), kreatywnego przetwarzania informacji („Brawurowe prezentacje” z Markiem Ścibiorem) oraz kreatywnego pisania z Loesje. Zapraszamy!

Warsztaty projektowe „Literatura i design”
     Warsztaty będą poświęcone literackim inspiracjom w projektowaniu. Poprowadzi je Adriana Ronżewska-Kotyńska – architektka i malarka, autorka projektu „Audiomurale” zrealizowanego na ścianie kamienicy przy ul. Rzeźnickiej na Starym Mieście w Elblągu, nauczycielka rysunku w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym i aktywistka miejska, współtwórczyni lokalnego projektu ZiElbląg mającego na celu organizację działań na rzecz przestrzeni miejskiej. Artystka do współpracy przy organizacji warsztatów zaprosiła elbląską pracownię projektową AP Dizajn.
     Warsztaty odbędą się w środę 10 czerwca na Bulwarze Zygmunta Augusta, początek: godz. 14.00. (w razie niepogody: Czytelnia Działu Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych przy ul. św. Ducha 3-7). Zapraszamy chętnych w każdym wieku!
     
     Warsztaty kreatywnego przetwarzania informacji „Brawurowe prezentacje”

„Brawurowe prezentacje” to warsztaty, podczas których nauczysz się sztuki tworzenia wciągających opowieści, opowiadania obrazem, dzielenia się wiedzą oraz inspirowania innych.
     Jak mówi Marek Ścibior, prowadzący warsztaty:
     -dobra prezentacja jest jak ciekawie opowiedziana historia, a przedstawione slajdy mają wzmocnić kluczowy komunikat;
     -dobra prezentacja rozpala umysły, pobudza wyobraźnię, angażuje widza ciałem i duchem;
     -dobra prezentacja inspiruje, a więc zostawia w głowie odbiorcy trwały ślad.
     Podczas spotkania dowiesz się, jak zamienić informacje, o których chcesz opowiedzieć we wciągającą opowieść. Poznasz różne techniki tworzenia i prowadzenia prezentacji, a także narzędzia i programy do tworzenia prezentacji.
     Marek Ścibior – specjalista z zakresu nowych mediów i nowych technologii w dziedzinie informacji, zawodowo zajmujący się twórczym przekształcaniem informacji i tworzeniem brawurowych prezentacji, były dziennikarz (Tygodnik POLITYKA, Gazeta Wyborcza, Wirtualna Polska), redaktor, szef i wydawca serwisów internetowych, pionier videoblogów, prezenter audycji radiowych.
     Warsztaty odbędą się w czwartek 11 czerwca w Dziale Zbiorów Audiowizualnych przy ul. św. Ducha 3-7. Początek: godz 12.30.
     Prosimy o zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Biblioteki Elbląskiej www.bibliotekaelblaska.pl
     Uwaga: ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona.

 


     Warsztaty kreatywnego pisania z Loesje

     Warsztaty to zabawa skojarzeniami słownymi i wspólne pisanie krótkich tekstów. Kreatywne pisanie Loesje pobudza twórcze myślenie, inspiruje do zabawy schematami językowymi i wyrażania swoich myśli w postaci krótkich, niekonwencjonalnych tekstów.
     Loesje [czyt. luszje], czyli po polsku Lusia. To imię młodej Holenderki, które od ponad 30 lat gości na czarno-białych plakatach z inspirującymi hasłami. To również międzynarodowa sieci organizacji, działających w różnych krajach na rzecz kreatywności, wolności słowa, aktywizmu społecznego. Organizuje warsztaty kreatywnego pisania oraz akcje w przestrzeni miejskiej zapraszające do refleksji i twórczego działania.
     Przebieg warsztatów:
     Kreatywne pisanie (pierwsza część warsztatów)
     Warsztaty Loesje to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, z których później wybierane są najciekawsze i najbardziej inspirujące. Po redakcji końcowej, wybrane teksty stworzą serię powarsztatowych plakatów.
     Warsztaty są otwarte tematycznie – piszemy na wszystkie tematy, jakie przyjdą nam do głowy.
     Redakcja końcowa (druga część warsztatów)
     W trakcie redakcji końcowej powstaną finalne brzmienia tekstów, które złożą się na nową serię charakterystycznych, czarno-białych plakatów Loesje.
     Więcej o kreatywnym pisaniu i Loesje: www.loesje.pl www.loesje.org
     Podczas warsztatów zapewniamy wszystkie niezbędne materiały, wystarczy zabrać otwarte głowy!
     
     Warsztaty odbędą się 12 i 13 czerwca w Czytelni Działu Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych przy ul. św. Ducha 3-7.
     Grupa 1: zajęcia w piątek 12 czerwca (godz. 12.00) i sobotę 13 czerwca (godz. 14.00)
     Grupa 2: zajęcia w piątek 12 czerwca (godz. 16.00) i sobota 13 czerwca (godz. 17.00)
     Prosimy o zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Biblioteki Elbląskiej www.bibliotekaelblaska.pl
     Uwaga: ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona.
     
     

Patronem medialnym 12. Letnich Ogrodów POLITYKI jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z mapami
Obraz na dibond 300x60 cm - Deski
Fototapeta fizelinowa, laminowana 148x260 cm - Wodosp
Fototapety z kwiatami