UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Warsztaty rzeźby ludowej

Elbląg, Warsztaty rzeźby ludowej
fot. nadesłana

Dziedzictwo kulturowe Warmii jest szerokim zagadnieniem, już pod koniec maja będzie okazja do bliższego zapoznania się z jego fragmentem, jakim jest rzeźba ludowa. Uczestnicy dwudniowych warsztatów staną przed wyzwaniem – wyrzeźbieniem ludowej rzeźby warmińskiej. Organizatorzy Stowarzyszenie "Jantar" oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zapraszają do zapisów.

Dziedzictwo kulturowe Warmii jest szerokim zagadnieniem, już pod koniec maja będzie okazja do bliższego zapoznania się z jego fragmentem, jakim jest rzeźba ludowa. Uczestnicy dwudniowych warsztatów staną przed wyzwaniem – wyrzeźbieniem ludowej rzeźby warmińskiej. Organizatorzy Stowarzyszenie "Jantar" oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zapraszają do zapisów. Warsztaty przeprowadzone zostaną w ramach projektu „W zasięgu tradycji – dziedzictwo kulturowe Warmii i Mazur”.
       Dzięki samodzielnej pracy w drewnie, uczestnicy zapoznają się z właściwościami materiału, sposobami prowadzenia dłut, ale także ze specyfiką przedstawień wizerunków świętych w rzeźbie ludowej. Zadanie będzie polegało na próbie odtworzenia bądź twórczego nawiązania do wybranych historycznych rzeźb. Zapewnione zostaną niezbędne materiały plastyczne, drewno lipowe, dłuta, woski oraz inne materiały. Warsztaty skierowane są dla młodzieży i osób dorosłych.
       Jednym z przejawów pobożności wśród mieszkańców dawnej "Świętej Warmii" było właśnie rzeźbiarstwo, przekształcenie surowego materiału w formę rzeźbiarską – figurę świętego patrona. Warmińska tradycja rzeźbiarska uzupełnia się z inną formą kultu, tak nieodłącznie związanego z Warmią, którą są przydrożne kapliczki. To w nich znajdywały schronienie liczne figury i piety świętych. Istnieje możliwość, przekazania wykonanej pracy opiekunom kapliczek, w których pierwotne postaci świętych uległy zniszczeniu czy zostały skradzione.
       Warsztaty odbędą się w Świetlicy w Przezmarku 24 maja i 25 maja w godz. 12 - 17. Liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona, a o udziale zdecyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmowane są do 23 maja 2017 r. na adres ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
       Świetlicę w Przezmarku prowadzi Irena Marcińczuk, prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Społecznego „Art.-Kom”.
       Organizatorzy: Stowarzyszenie "Jantar" oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
      
Paula Załuska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama