Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warsztaty z arteterapii dla nauczycieli

 
Elbląg, Warsztaty z arteterapii dla nauczycieli fot. nadesłana

W CSE „Światowid” rozpoczęły się spotkania warsztatowe dla nauczycieli szkół podstawowych, placówek integracyjnych, wychowawców świetlic i organizatorów zajęć pozalekcyjnych. Ich celem jest rozwijanie umiejętności w zakresie stosowania różnorodnych technik plastycznych, które można stosować w pracy z dziećmi.

Cykl warsztatów pt. „Arteterapia w edukacji wczesnoszkolnej” organizują wspólnie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Warmińsko-Mazurski Oddział Doskonalenia Nauczycieli. Poprowadzą je: Marlena Szwemińska – konsultant ds. pedagogiki specjalnej i integracji W-MODN w Elblągu, Alicja Guła- konsultant ds. wychowania przedszkolnego W-MODN w Elblągu, Ewa Bednarska-Siwilewicz, plastyk, pedagog. Pierwsze odbyły się w miniony czwartek, 28 listopada. Warsztaty cieszyły się zainteresowaniem nauczycieli. Piętnaście osób przybyło do pracowni „Światowida” z Elbląga, Pasłęka, Sztutowa i Żurawca.

 


     Beata Ziębicka i Joanna Gołofit z Pasłęka, pracują w tamtejszej Szkole Podstawowej. Zdobyte podczas warsztatów umiejętności chcą zastosować w pracy z dziećmi i młodzieżą podczas zajęć programowych, zajęć plastycznych i na kołach zainteresowań. Jadwiga Darowska i Elena Madej z Zespołu Szkół w Sztutowie twierdzą, że warsztaty są dobrym uzupełnieniem wiedzy, a dzięki nim w sposób atrakcyjny mogą aktywizować osoby w każdym wieku.
     Aleksandra Światkowska, Marta Zalewska i Wioletta Szczepańska podkreślają, że takie zajęcia dają nowe pomysły do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Z kolei Iza Jędrzejewicz i Kasia Romankiewicz stwierdzają, że zajęcia te uspakajają, dają rzeczywisty kontakt z ciekawymi materiałami, przez co kształci nasza wrażliwość na kształt, fakturę… A Krystyna Zawodnik z Żurawca zwraca uwagę na dużą potrzebę wprowadzania arteterapii do szkół, jako metodę w której ważny jest cały proces twórczy.
     Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli szkół podstawowych, placówek integracyjnych, wychowawców świetlic i organizatorów zajęć pozalekcyjnych. Ich celem jest rozwijanie umiejętności w zakresie stosowania technik: papieroplastyki, wikliny papierowej, scrabookingu, techniki malowania na deskach, nakładania faktur, tworzenia w masach solnych i ceramicznych, malowania na podłożach szklanych. Warsztaty będą się odbywały raz w miesiącu od listopada 2013 r. do lutego 2014 r. Kolejne spotkanie już 12 grudnia.
     
     Osoby zainteresowane tego typu szkoleniami mogą kontaktować się w Ewą Bednarską – Siwilewicz, instruktorem plastyki w CSE „Światowid”, pod nr tel. 55 611 20 64 lub mailowo: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl
     Galeria z warsztatów na stronie CSE Światowid.

Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem