UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warsztaty z tworzenia etnoilustracji - odkrywamy kulturę i tradycję naszego regionu

Elbląg, Warsztaty z tworzenia etnoilustracji - odkrywamy kulturę i tradycję naszego regionu

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na bezpłatne warsztaty z tworzenia etnoilustracji. Powstałe podczas warsztatów prace plastyczne będą ilustrowały śpiewnik ludowy zredagowany i wydany w oparciu o pieśni i przyśpiewki charakterystyczne dla naszego regionu. Warsztaty odbędą się już 6 lipca 2018 r. w siedzibie CSE „Światowid” w Elblągu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Warsztaty z tworzenia etnoilustracji skierowane są do młodzieży i dorosłych. Jest to jedno z działań realizowanych przez CSE „Światowid” w ramach projektu „Historia muzyką pisana”, dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Ideą projektu jest przywrócenie pamięci, zainteresowania oraz upowszechnianie wiedzy dotyczącej spuścizny polskiego i regionalnego dziedzictwa kultury ludowej. Etnoilustracje będą barwnym i nowatorskim obrazem zwyczajów i tradycji charakterystycznych dla regionu Warmii i Mazur. Uczestnicy warsztatów pod kierunkiem prowadzącego artysty i na podstawie wyselekcjonowanych materiałów źródłowych we współpracy z Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, wykreują ilustracje w technice szybkiego linorytu wycinanego, drukowanego metodą sitodruku. To świetna artystyczna zabawa dla wszystkich - amatorów i profesjonalistów, a przy tym poznawanie naszego bardzo ciekawego, a dla młodego pokolenia być może mało znanego, regionalnego dziedzictwa kulturowego.
     Powstałe prace po zdigitalizowaniu i opracowaniu graficznym będą mieć swoją wystawę w przestrzeni miejskiej oraz będą ilustrować regionalny etnośpiewnik. Ilustrowany śpiewnik będzie dostępny w punktach turystycznych oraz w instytucjach kulturalnych i bibliotekach naszego regionu oraz podczas potańcówki międzypokoleniowej z udziałem nowatorskich kapel ludowych. Tym samym każdy uczestnik warsztatów z tworzenia etnoilustracji stanie się ilustratorem śpiewnika.
     Warsztaty z tworzenia etnoilustracji odbędą się 6 lipca 2018 r. (piątek) w pracowni plastycznej CSE „Światowid” - sala 46 (II piętro budynku), w godz. 11.00 – 16.00.
     Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel. 55 611 20 77 lub e-mail: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl
     Liczba miejsc jest ograniczona.      

     Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Urszula Zajko - Olejniczak, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama