Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warta poznania - Warmia

Elbląg, Warta poznania - Warmia

Niewielka, sąsiadująca z nami kraina historyczna, która zachowała swój kształt przez wieki, zyskując nazwę Świętej. Przez dwa lata Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" podejmowało działania na rzecz Warmii – upowszechniania wiedzy o jej dziedzictwie materialnym i niematerialnym. W sobotę, 18 listopada odbędzie się konferencja podsumowująca projekt „Warmio, quo vadis?".

Dokąd zmierzasz Warmio? Z tym pytaniem mierzyli się uczestnicy projektu Warmio, quo vadis? Czy to czas na odpowiedzi, czy może pojawiło się jeszcze więcej pytań? Wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć czegoś o Warmii, spotkać osoby, które tam żyją i pracują, poznać dziedzictwo materialne i niematerialne tej „Świętej" ziemi CSE „Światowid" zaprasza na konferencję podsumowująca projekt.
     - Po dwóch latach działań, przyszedł czas na podsumowanie – na rozliczenie się z tego, co udało się zrealizować i spisanie wniosków, które pomogłyby w dalszej ochronie i popularyzacji Warmii, byłyby punktem wyjścia do kolejnych działań na jej rzecz – mówi Hanna Laska-Kleinszmidt, koordynator projektu „Warmio, quo vadis?".
     A w ramach projektu odbył się plener artystyczny, warsztaty z rzeźby, wystawa poplenerowa, badania etnograficzne, powstało pięć filmów o Warmii i książka „Warmio, quo vadis?", zostały zrealizowane zajęcia dla uczniów i 3-dniowa konferencja dotycząca ochrony warmińskiego dziedzictwa, a także digitalizacja warmińskich zabytków.
     - Działo się naprawdę dużo i warto to podsumować, ale ta konferencja to przede wszystkim okazja do bliższego poznania Warmii – jej materialnego i niematerialnego dziedzictwa – to kraina, która jest tak blisko nas, a dla wielu wciąż nie w pełni odkryta. To także okazja do spotkania z historykami, regionalistami, miłośnikami Warmii i do dyskusji o tym regionie, ale nie zabraknie także kiermaszu tradycyjnych potraw i rzemiosł z naszego regionu oraz występu kapeli folklorystycznej – dodają organizatorzy.
     
     Program konferencji podsumowującej projekt „Warmio, quo vadis?" 18.11.2017 Elbląg

     
     10.30
     
     Rozpoczęcie
     
„Świadomi Warmii" Edyta Bugowska (historyk, Regionalna Pracownia Digitalizacji)
     
„Materialne dziedzictwo Warmii" Dariusz Barton (Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Konserwator Zabytków)
     
„Niematerialne dziedzictwo Warmii" Jagoda Semków (kierownik Działu Dokumentacji Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku)
     
     12.30
     
     przerwa
     
     13.00
     
„Współczesne niematerialne dziedzictwo kulturowe Warmii- zachowane, odtwarzane czy wymyślone?" Aleksandra Paprot-Wielopolska (etnolog i kulturoznawca, członkini Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego)
     
„Warmia oczami Warmiaka" Edward Cyfus (gawędziarz, popularyzator gwary i kultury warmińskiej, pisarz, muzyk)
     
     14.20
     
     dyskusja
     
     15.00- 16.00
     
     prezentacja filmów „Pięć opowieści o Warmii"
     
     Wstęp wolny.
     
     Projekt "Warmio, quo vadis?" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
     
     Partnerami projektu są: Narodowy Instytut Dziedzictwa w Warszawie, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Olsztynie wraz z delegaturą w Elblągu, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Muzeum Budownictwa Ludowego. Park Etnograficzny w Olsztynku, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Stowarzyszenie JANTAR z Elbląga, Portal kulturaludowa.pl, Polskie ​Radio Olsztyn, Dziennik Elbląski, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, portal eKulturalni.
Edyta Bugowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem