Niedziela 18-11-2018, imieniny Karoliny, Romana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wazoniki i obrazy

Elbląg, Wazoniki i obrazy Na wystawie można oglądać m.in. obrazy, rysunki i prace ceramiczne

W Galerii Nobilis mieszczącej się w centrum kultury Światowid można oglądać poplenerową wystawę prac malarskich, batiku i rysunku uczestników polsko - rosyjskich warsztatów artystycznych.

Przez tydzień grupa niepełnosprawnej młodzieży oraz wolontariusze z Elbląga i Kaliningradu (w sumie 36 osób) tworzyli obrazy, rysunki, jak również prace wykonane techniką batiku oraz dzieła ceramiczne. Efekty ich pracy można podziwiać w Światowidzie. Wystawa będzie czynna do 1 sierpnia. Później pojedzie do Gdańska.
     - Artystyczne działania jednoczą młodzież niepełnosprawna Elbląga i Kaliningradu – uważa Teresa Miłoszewska, koordynator przedsięwzięcia. - Jest to ważny elementy nie tylko terapii, ale także wzajemnego poznawania się, przełamywania barier, jakie jeszcze nie tak dawno istniały.
     Podczas wernisażu uczestnicy warsztatów z dumą pokazywali stworzone przez siebie prace. Niektórzy mają już spore doświadczenie, bowiem był to już kolejny ich plener. Inni debiutowali i uważają, ze była to dla nich prawdziwa przygoda. Poznali nie tylko wiele technik plastycznych, ale przede wszystkim przekonali się, ze kolor, forma może być środkiem przekazu ich stanów emocjonalnych, o których często nie chcą w ogóle rozmawiać. Wytworzony podczas wspólnych zajęć nastrój spowodował, że zaczęli się otwierać na innych, a przede wszystkim chcieli i potrafili za pomocą malarskich środków opowiedzieć o sobie.
     - Za każdym razem, kiedy przyjeżdżamy do Elbląga czujemy się, jakbyśmy spotkali tutaj bardzo bliskich, serdecznych przyjaciół. Czujemy się tutaj jak w jednej wielkiej rodzinie. Jesteśmy też przekonani, że należymy do gości oczekiwanych Poza tym elblążanie nauczyli nas wielu nowych rzeczy. Przede wszystkim pokazali, w jaki sposób należy traktować osobę niepełnosprawną, że nie wolno jej izolować, że właśnie odwrotnie - należy ją wprowadzać w normalne życie, żeby umiała pokonywać wszelkie bariery. Wasze doświadczenie jest dla nas bezcenne - powiedziała szefowa kaliningradzkiej grupy, Zoja Koczetkowa.
     Wszyscy uczestnicy międzynarodowych spotkań otrzymali pamištkowe zbiorowe zdjęcie. A na jednym wywieszonym w galerii złożyli swoje podpisy. Warsztaty zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Kulturalne "Viva Art" oraz CKiWM Światowid w Elblągu. Program został wsparty finansowo m.in. ze środków PHARE za pośrednictwem Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion "Bałtyk" oraz Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności za pośrednictwem - Stowarzyszenia Szkoła Liderów.
A, MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Czapka z nadrukiem
POLO z HAFTEM
Naszywki