Niedziela 21-04-2019, imieniny Anzelma, Feliksa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Weekend pod znakiem sztuki

 
Elbląg, Weekend pod znakiem sztuki
fot. nadesłana

Od czwartku do soboty Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym gościło najbardziej uzdolnioną artystycznie młodzież z makroregionu północno – wschodniego. Podczas XIII Makroregionalnego Przeglądu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby zmagało się ze sobą ponad 50 osób, a prace ich oceniane były przez profesorów akademickich.

Co roku ponadgimnazjalne szkoły artystyczne biorą udział w konkursie plastycznym, którego zwieńczeniem są nagrody w postaci indeksów na wyższe uczelnie artystyczne. Co roku też inna szkoła podejmuje się ogromnego przedsięwzięcia, jakim jest organizacja Makroregionalnego Przeglądu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby. W tym roku zadanie to przypadło w udziale Liceum Plastycznemu w Gronowie Górnym. Szkoła gościła ponad 100 osób – uczestników konkursu, nauczycieli i profesorów. Zwieńczeniem wydarzenia jest wystawa pokonkursowa w CS Galeria El, którą oglądać można do wtorku 27 marca. Zobaczyć tam można prace uczniów z piętnastu szkół artystycznych. Wystawa pokazuje zarówno prace wykonane podczas przeglądu, jak i obrazy, szkice i rzeźby przygotowane wcześniej.
     W tym roku poziom prac był niezwykle wysoki, na co zwrócił uwagę podczas swojego przemówienia w Galerii El prof. Jacek Dyrzyński (ASP w Warszawie), przewodniczący tegorocznego jury. Profesor szczególnie podkreślił również doskonałą organizację konkursu: „Dobre wrażenie całości ekspozycji silniejsze było niż dokuczliwe zimno w Galerii. Nasze wyrazy uznania za sprawną organizację tego przeglądu. Zaangażowanie całego zespołu dydaktycznego Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, który potrafił pokonać obiektywne trudności - przykładowo transport glinianych rzeźb głowy z pracowni do odległej o 6 kilometrów Galerii. Doceniamy także koncepcję, kolorystykę i kompozycję martwych natur przygotowanych dla uczestników konfrontacji.” – zauważył profesor. W skład jury wchodzili również: prof. Janusz Karbowniczek (ASP Katowice), prof. Tomasz Milanowski (ASP Warszawa), prof. Jerzy Nowakowski (ASP Kraków), prof. Wojciech Sęczawa (ASP Gdańsk) dr. Marcin Mielczarek (ASP Łódź). Komisja postanowiła wyróżnić Państwowe Liceum Plastyczne im E. Mendelsohna w Olsztynie, które w tym roku uzyskało najwyższą liczbę punktów.
     Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia: CS Galeria El za współpracę i gościnę w swoich murach, pracownikom Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym za przygotowanie konkursu, rodzicom i uczniom szkoły za pomoc w organizacji.
Anna Bazylczyk, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Clinex W3 Multi
Clinex Dispersion Soft