UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Wernisaż fotografii Wiktorii Strzałkowskiej

Elbląg, Wernisaż fotografii Wiktorii Strzałkowskiej

Liceum Plastyczne serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Wiktorii Strzałkowskiej, który odbędzie się dziś (5 października) o godz. 15.30 w galerii b1 w siedzibie szkoły.

Centrum zainteresowania prac Wiktorii Strzałkowskiej wydaje się przede wszystkim istota ludzka w swoim wymiarze fizycznym, ale również duchowym, kryjącym się pod cielesną powłoką.Dowód pogłębionego namysłu nad człowiekiem - jako motywem prac - stanowią liczne portrety, poddane zabiegom estetyzacji i geometryzacji, ustrukturalizowane, a czasem oniryczne. Emanują one niezwykłą aurą i zachwycają subtelnością oraz oszczędnym i precyzyjnym dobieraniem środków wyrazu.
       W swoich pracach Wiktoria Strzałkowska poddaje analizie nie tylko postać ludzką, ale również czynniki, które odmieniają jej fizjonomię, nadając za każdym razem odmienny charakter. Najważniejszym z nich jest niewątpliwie światło, które modyfikuje wygląd twarzy i ciała, uwypukla niektóre elementy – inne - ukrywając. Portretowana postać staje się „zakładnikiem” nieuchwytnego światła, które, choć jest nienamacalne, to jednak posiada potężną moc kształtowania obrazów i budowania nastroju.
       Człowiek przedstawiany w pracach Wiktorii wydaje się równie nieuchwytny i niemożliwy do zgłębienia, jak otulające go światło. Jest w tej swojej „osobności” i odrębności niezwykle piękny i zagadkowy.
      
      
      
Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama