UWAGA!

Wernisaż w galerii ZUM

 Elbląg, Jedna z prac Michała Pawłowicza.
Jedna z prac Michała Pawłowicza.

Galeria ZUM na elbląskiej Starówce zaprasza dziś (czwartek 22 kwietnia) o godz. 18 na wernisaż wystawy „Konie narowiste”. Fotografie zaprezentuje Michał Pawłowicz, a obrazy Krzysztof Jarocki, Zenon Aniszewski oraz Margarita Wójcik. W trakcie wernisażu przeprowadzona zostanie licytacja fotografii na płótnie z serii „Konie dzikogrzywe” autorstwa Michała Pawłowicza, nagrodzona w konkursie National Geographic 2010. Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na elbląskie schronisko dla zwierząt.

Galeria ZUM, pierwsza w Elblągu prywatna galeria sztuki, to pomysł Krystyny Olechnowicz, współpracującej z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w ramach grupy EL-FOTO. Pasja właścicielki znalazła odzwierciedlenie w pierwszej wystawie, podczas której swe prace fotograficzne prezentowali właśnie członkowie tej grupy. Krystyna Olechnowicz podkreśla, że zależy jej na promowaniu w Elblągu elblążan. – Pasjonuję się sztuką, sama próbuję tworzyć, chcę pokazać, że są w naszym mieście wyjątkowo uzdolnieni ludzie…
       To dlatego Galeria ZUM otwarta jest na różne dziedziny sztuki – fotografię, malarstwo, rysunek, grafikę. Można w niej obejrzeć również wystawę ręcznie wykonanej biżuterii. Wszystkie prace wystawiane w Galerii można kupić.
       – Stworzenie Galerii Sztuki było moim marzeniem. Udało się je zrealizować, z czego jestem bardzo zadowolona. Teraz mam w planach organizację kursów rysunku, malarstwa, fotografii. Chcę, żeby to miejsce tętniło życiem, żeby to tu można było spotkać ciekawe osobowości, żeby to było miejsce inspirujące dla wszystkich, bez względu na wiek – mówi Krystyna Olechnowicz.
       Zobacz relację z otwarcia Galerii ZUM.
       Galeria Sztuki „ZUM” mieści się przy ul. Kowalskiej 3-5 /D w Elblągu i czynna jest od wtorku do piątku w godz. 10.30-18. Wstęp na wystawy jest wolny.
      
       ***
       Michał Pawłowicz – ur. w 1972 roku w Elblągu; fotograf reklamowy i sportowy, grafik komputerowy, instruktor jazdy konnej, wiceprezes Stadniny Koni Trakeńskich w Sokolniku. Z fotografią związany od najmłodszych lat. Laureat nagród fotograficznych, m.in. wyróżnienie w konkursie Playboy Foto Erotica 2008, III nagroda w konkursie National Geographic 2010.
       Krzysztof Jarocki – ur. w 1959 roku w Bokinach na Białostocczyźnie, studiował na SGGW w Warszawie na Wydziale Techniki Rolnej i Leśnej. Dyplom uzyskał w 1985 roku. Rysunek, malarstwo i rzeźbę traktował podczas studiów jako hobby, teraz są jego profesją. Ulubioną tematyką malarską są konie, w jego twórczości pojawiają się także motywy roślinne i sceny rodzajowe. Korzysta z różnorodnych technik: akryl, akwarela, olej, pastel. Uprawia również rzeźbę. Ma za sobą co najmniej 30 lat artystycznego doświadczenia i wiele wystaw krajowych oraz zagranicznych.
       Margarita Wójcik – absolwentka Wydziału Projektowania Ubioru na Akademii Przemysłu Lekkiego w Kijowie oraz Wydziału Malarstwa i Grafiki na ASP w Gdańsku. Swoje prace wystawiała w Kijowie, Elblągu, Gdańsku oraz we Francji, Niemczech i Austrii.
       Zenon Aniszewski – ur. w 1948 r. w Grudziądzu. Uprawia malarstwo sztalugowe i akwarelowe, nazywany jest Gdańskim Kossakiem. Ulubioną tematyką jego prac są konie. Maluje też polskie dwory ziemiańskie, scenki rodzajowe. Jego prace znajdują się w zbiorach Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku, w Będominie, w Grudziądzu. W zbiorach prywatnych w Finlandii, Szwecji, Francji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wenezueli, Boliwii, Katarze, Algierii, Maroko, Japonii.
      
      
      
Anna Kleina, Światowid

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama