Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Widownia opanowała scenę

 
Elbląg, Widownia opanowała scenę fot. Arkadiusz Podhorodecki
Rek

Wczoraj (20 listopada) dwoma koncertami rozpoczęły się 7. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. I prawdę powiedziawszy, jeśli tak ma wyglądać każdy dzień wydarzenia, to nie warto opuścić ani minuty. Pierwszy występ, pełen wzruszenia i podziwu dla przełamania bariery niepełnosprawności, dało Koło PSOUU w Elblągu, pod którego szyldem działa orkiestra „Niepokonani”. Drugi koncert, zespołu November Project, pokazał co to znaczy dobra zabawa, a widownia po prostu przejęła kontrolę nad sceną.

„Założeniem organizatorów Spotkań jest szeroko pojęta integracja i przełamywanie barier społecznych. Cele te realizowane są poprzez promowanie artystycznych osiągnięć osób niepełnosprawnych w otwartym społeczeństwie oraz włączenie ich w aktywne współuczestnictwo w tych działaniach. Bez taryfy ulgowej, na równi z osobami sprawnymi.” – można wyczytać na stronie Światowidu. Trudno się z tym nie zgodzić, bo już pierwszy dzień przyniósł nie tylko ogrom pozytywnej energii i tłum widzów, ale również podziw dla osób, które mimo niepełnosprawności osiągają swoje cele.
     Koncert „Niepokonanych”, który odbywał się w głównym holu budynku Światowidu wywołał emocje zarówno wśród widowni, jak i wśród członków orkiestry. Było to dla nich ogromne i bardzo emocjonujące wydarzenie, a najlepszą nagrodą za ciężką pracę okazały się brawa i prośba o bis.
     Zupełnie inny biegun emocji rozbudził wśród przybyłych koncert zespołu November Project, którego liderem i wokalistą jest Paprodziad, znany także z występów w zespole Łąki Łan, czy współpracy z czołowymi polskimi artystami (np. Urszula Dudziak).
     Sam zespół jest namacalnym przykładem integracji, gdyż składa się zarówno z artystów sprawnych, jak i niepełnosprawnych. Podczas tego występu kluczowe okazały się dwa momenty. Pierwszy, kiedy wokalista zaprosił publikę do tańca. Zaowocowało to tym, że już po ok. dziesięciu sekundach pod sceną zebrała się spora grupa osób. Drugi moment, to zaproszenie tych osób na scenę. Pierwszy raz na koncercie widziałem tyle osób na estradzie. Wszyscy, którzy się tam znaleźli tańczyli, a niektórzy nawet przejmowali kontrolę nad mikrofonem.

  fot. Arkadiusz Podhorodecki fot. Arkadiusz Podhorodecki


     - Czasem się zdarza, że ludzie wpadają na scenę spontanicznie, ale dziś mało brakowało, a przejęliby koncert. Naprawdę fajnie i wesoło to wyszło. Lubimy takie niespodzianki więc jak najbardziej się podobało. Jeśli się uda, to za rok też chętnie tu zagramy - powiedział po koncercie Paprodziad.
     I wcale mu się nie dziwię. Takiej energii już dawno nie widziałem. Dobrze bawili się zarówno artyści, jak i widzowie. Warto więc zarezerwować sobie czas i wybrać się na kolejne wydarzenia w ramach 7. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych.
     Szczegółowy program możecie przeczytać tutaj.      


     Patronem medialnym MSA jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
mm
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Domena funkcyjna .com.pl
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)