UWAGA!

Więcej czasu, by spisać sagę

Biblioteka Elbląska przedłuża termin składania prac na konkursy „Sagi rodzinne Elbląga” oraz „Elbląg i elblążanie na starej i nowej fotografii” do 30 kwietnia 2008 r. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi 10 czerwca 2008 r.

- Z myślą o przypomnieniu i pogłębieniu znajomości własnych korzeni Biblioteka Elbląska im. C. Norwida oraz Elbląska Uczelnia Ekonomiczno-Humanistyczna ogłosiły konkurs na wspomnienia i sagi rodzinne - przypomina Arkadiusz Kowalczyk z Biblioteki. - „Sagi rodzinne Elbląga” to konkurs o charakterze otwartym, forma prac może być różnorodna: saga, pamiętnik, kronika, album rodzinny. Ważnym elementem jest materiał ilustracyjny (zdjęcia, wycinki prasowe, dokumenty itp.). Praca laureata konkursu zostanie opublikowana w „Roczniku Elbląskim”, a najciekawsze prace znajdą się w osobnej publikacji. Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe. Konkurs jest objęty patronatem Prezydenta Elbląga Henryka Słoniny.
     Natomiast celem konkursu „Elbląg i elblążanie na starej i nowej fotografii” jest historyczna, dokumentacyjna i artystyczna prezentacja Elbląga i elblążan po roku 1945, popularyzacja wydarzeń i zmian zachodzących w tym okresie oraz gromadzenie i archiwizowanie dokumentacji fotograficznej miasta. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Elbląska we współpracy z Elbląską Uczelnią Ekonomiczno-Humanistyczną i Instytutem Kaszubskim.
     Regulaminy obu konkursów znajdują się na: www.bibliotekaelblaska.pl. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 055 6113171 lub 055 6113172 (Dział Zbiorów Regionalnych i Miast Polskich im. S. Gierszewskiego), email czyt.reg@bibliotekaelblaska.pl.
oprac. PD

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • No i pieknie. Jak już iedyś ktoś wspomniał - to jest przeciez wykorzystanie pomysłu Muzeum i ówczesnej wystawy! Po co tobią coś co już ktoś inny czyni i to z powodzeniem?
Reklama