UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Wieczór poetycki Mirosławy Maciejczak

Elbląg, Wieczór poetycki Mirosławy Maciejczak
fot. nadesłana

22 czerwca o godz. 18 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu al. Grunwaldzka 137, w Bibliotece (1. piętro) odbędzie się wieczór poetycki Mirosławy Maciejczak. Poetka i zaproszeni goście zaprezentują wiersze ze świeżo wydanego trzeciego tomiku poezji pt.”Pocałunki losu”.

Recytacja przeplatana będzie piosenkami (gitara i wokal). Na zakończenie wieczoru w czasie słodkiego poczęstunku można będzie otrzymać od poetki specjalną dedykację do tomiku: ”Pocałunki losu”. Wstęp wolny (ilość miejsc jest ograniczona ze względu na niewielki rozmiar sali).
       Mirosława Maciejczak jest od urodzenia mieszkanką Elbląga. Z wykształcenia magistrem pedagogiki. Pracuje z osobami niepełnosprawnymi, jako instruktor terapii prowadząc zajęcia plastyczno – literackie. W roku 2008 otrzymała: drugie miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Literackim pn. ,,Ze wspomnień. Na ścieżkach życia”, organizowanym przez Elbląskie Stowarzyszenie Twórcze w Elblągu i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Elblągu za wiersze: ,,Wiedeńska dorożka”, ,,Krzywa wieża” i „Refleksja z podróży” oraz wyróżnienie na IV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Jednego Wiersza im. Wiktora Gomulickiego: O Laur Błękitnej Narwi w Pułtusku za wiersz: „Kto mi powie?”.
       Natomiast w 2009 roku otrzymała drugie miejsce na konkursie poetyckim organizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Łobżenicy pn. „Wiosna” za wiersz: „Kwiecista Pani” oraz wyróżnienie na V Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Jednego Wiersza im. Wiktora Gomulickiego: O Laur Błękitnej Narwi w Pułtusku za wiersz: „Akacjowe zauroczenie”.
       Oto publikacje z jej poezją: „Zbiór poezji laureatów IV Ogólnopolskiego Konkursu Jednego Wiersza im. Wiktora Gomulickiego: O Laur Błękitnej Narwi” – Pułtusk 2008, „Ze wspomnień na ścieżkach życia” – Elbląg 2008, „Wiosna” – Łobżenica 2009, „Zbiór poezji laureatów V Ogólnopolskiego Konkursu Jednego Wiersza im. Wiktora Gomulickiego: O Laur Błękitnej Narwi” – Pułtusk 2009, „Sens Przydrożnej Kapliczki” – Tarnowskie Góry 2010, ”Kwiaty jesieni” - Elbląg 2012, „Koniec Świata 2012”- Tarnowskie Góry 2013 oraz „Tygiel” nr 2-3/71-72/2013, „Dotyk Anioła” - Almanach Współczesnej Bajki Polskiej – Lubliniec 2014.
       W roku 2014 został wydany drugi autorski tomik poezji zatytułowany: ”Dotyk wspomnień”, składający się z ponad osiemdziesięciu wierszy. W roku tym odbyło się też kilka poetyckich wieczorów Mirosławy Maciejczak, między innymi w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu i w filiach Biblioteki Elbląskiej.
       „Pocałunki losu” to trzeci autorski tom poezji, który zawiera ponad 150 wierszy. Powstały one w latach siedemdziesiątych i kolejnych, aż po lata współczesne. Autorka zaprasza w podróż po krainach: dziecięcych marzeń, młodzieńczych uniesień, słodkich podróży, aż po dzień dzisiejszy. Poetka w sposób liryczny wprowadza czytelnika w świat swoich niezapomnianych, cudownych wspomnień, a czasem bolesnych przeżyć. Poezja autorki to podróż malowana słowami nie tylko do pięknych miejsc, ale i w głąb duszy. Czytając te wiersze z radością i szacunkiem wtapiamy się w barwny świat poetki. Zapraszam w poetycką podróż malowaną słowami.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Gratulacje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  :-)(2017-06-09)
 • Jestem pod wrażeniem ! Nie wiedziałam, że moja koleżanka z ławy szkolnej ma takie osiągnięcia. Gratuluję serdecznie i pozdrawiam :) Z miłą chęcią wezmę udział w spotkaniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  B.(2017-06-11)
 • Nie ma szału z tymi wierszami Mirki, są takie naciągane, mało spontaniczne, mało naturalne, za to trochę religijne. Dużo hałasu, ,. .Na spotkaniu będą miłe i naturalne osoby, które będą czytały jej wiersze. I ze względu na te panie warto zobaczyć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 2
  koleżankaobiektywna(2017-06-12)
 • Czekam z niecierpliwością na wieczór Pani Mirosławy. W moje ręce wpadł mi kolejny tomik poezji ''Pocałunki losu''. Jakże przepiękne i przemyślane wydanie. Od pierwszych stron widać komu zadedykowany jest ten tomik poezji. Mam nadzieję, że będzie to kolejna uczta poetycka, która tak jak poprzednie utkwi mi w pamięci. Brawo P. Mirosławo! Trzeba podziwiać i promować takie osoby jak Pani, które w dzisiejszym świecie jeszcze istnieją. Osoby, które pragną podzielić się z innymi swoją pasją oraz umilić nam tak bezbarwne wieczory. .Rzadko się spotyka osobę tak wrażliwą i subtelną, która pamięta o wielu osobach, które stanęły na drodze życiowej i w pewnym sensie wyrzeźbiły pani postać. Każdy z nas potrzebuje w swoim życiu chwil radości, nadziei i optymizmu - a to odnajdzie czytając wiersze i przemyślenia P. Mirosławy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  zula(2017-06-18)
 • @koleżankaobiektywna - Oj, zazdrości się koleżance sukcesu. Szału to nie ma z takimi koleżankami !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  Czytelnik(2017-06-22)
 • Piekna poezja, a kolezanka obiektywna to zawistna s...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  andre(2017-06-23)
 • To było naprawdę wspaniałe spotkanie - jestem pod ogromnym wrażeniem. Gratuluję organizacji (w tym zespół towarzyszący, który ubarwił spotkanie), urocze osoby czytające wiersze, które bardzo poruszyły moją duszę. Autorka to osoba niezwykle skromna o pięknej osobowości. Stworzyła serdeczną atmosferę. Było wyjątkowo miło. .. .- Mireczko - jeszcze raz z całego serca gratuluję. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  :-)(2017-06-23)
 • Piękny zbiór wierszy starych i nowych, bardzo osobistych także. A "brak szału" myślę, że wynika tylko z niezrozumienia lub braku wsłuchania się w piękno tych wierszy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  KatarzynaChylińska-Wachnianyn(2017-06-23)
Reklama