Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Wieczór wspomnień z Ziemią Elbląską

Elbląg, Wieczór wspomnień z Ziemią Elbląską

Kilka pokoleń tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Elbląska zaprezentuje się podczas koncertu z okazji 35-lecia istnienia Zespołu. Impreza odbędzie się 28 września w Teatrze im. A. Sewruka. Tradycyjnie już koncert rozpocznie się uroczystym polonezem w wykonaniu obecnych i dawnych członków „Ziemi Elbląskiej”. Poloneza na żywo zagra Elbląska Orkiestra Wojskowa, która zaprezentuje również suitę pieśni ludowych „Od Teatru do Bałtyku”.

Wieczór pełen folkloru, wspomnień i wzruszeń czeka wszystkich członków oraz sympatyków Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska”.
     Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska”, od początku swego istnienia funkcjonuje przy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, który jest organizatorem sobotniej imprezy. Jego założycielem, kierownikiem artystycznym, choreografem oraz opiekunem i dobrym duchem przez szereg lat był nieżyjący już - Czesław Kujawski.
     W ciągu 35 lat swego istnienia Zespół zdobył liczne nagrody i wyróżnienia, koncertował na wielu europejskich scenach, promując polski folklor i nasz region.
     W trakcie istnienia zespołu tańczyło w nim kilkaset osób, które połączyła nie tylko miłość do folkloru, ale także przyjaźń. Dla siedemnastu par przygoda z Zespołem zakończyła się na ślubnym kobiercu. Po dzień dzisiejszy Zespół pozostał wierny swojemu powołaniu, czyli kultywowaniu tradycji narodowych tańców polskich oraz folkloru najbliższego ziemi elbląskiej.
     
     Podczas sobotniego Jubileuszu na scenie zaprezentuje się kilka pokoleń elbląskiego zespołu. Tradycyjnie już koncert rozpocznie się uroczystym polonezem w wykonaniu obecnych i dawnych członków „Ziemi Elbląskiej”. Poloneza na żywo zagra Elbląska Orkiestra Wojskowa, która zaprezentuje również suitę pieśni ludowych „Od Teatru do Bałtyku”. W programie ponadto będą prezentacje w wykonaniu obecnego składu ZPiT „Ziemi Elbląskiej”, ZPiT „Młody Elbląg”, ZPiT „Malbork” oraz zaprezentuje się dawny chór „Ziemi Elbląskiej”. Na scenie zatańczą również najmłodsi miłośnicy folkloru czyli przedszkolaki z Katolickiego Przedszkola „Dorotka”, które zatańczą suitę tańców śląskich. W trakcie koncertu nie zabraknie wspomnień o Czesławie Kujawskim, oraz informacji o historii i osiągnięciach „Ziemi Elbląskiej”.
     
     Impreza rozpocznie się o godz. 17 w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu.

     
     Patronat medialny: Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Telewizja Elbląska, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Dziennik Elbląski.
     
Zyta Wrzos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych