Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wielki błękit

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza w czwartek 8 stycznia o godz. 18 na otwarcie nowej wystawy pt. „Wielki błękit”. Będzie to wystawa zbiorowa, na której zobaczyć będzie można malarstwo, rzeźbę i obiekty Mikołaja Polińskiego, Renaty Szułczyńskiej, Andrzeja Szarka, Zbigniewa Bajka, Krzysztofa Kuli i Jerzego Fobera. Zobacz fotoreportaż z wystawy.

Mikołaj Poliński (ur. w 1977 r. w Poznaniu) studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Universität der Künste w Berlinie. Od 2002 roku jest pedagogiem ASP w Poznaniu. Od 2003 roku prowadzi Galerię Naprzeciw, a od 2006 roku jest kuratorem Galerii Aneks.
     
     Krzysztof Kula (ur. w 1960 r. w Chorzowie) jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Wydziału Grafiki w Katowicach. Pracuje w Górnośląskim Centrum Kultury, w którym od roku 1996 do chwili obecnej pełni funkcję kuratora Galerii Engram. Od roku 1997 pracuje w Cieszynie w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego - obecnie na stanowisku adiunkta w Katedrze Interdyscyplinarnej Kreacji Artystycznej. Zajmuje się rysunkiem, grafiką, malarstwem, witrażem i działaniami z obszaru sztuk wizualnych związanych z instalacją, performance i intermediami.
     
     Andrzej Szarek (ur. w 1958 r. w Nowym Sączu) ukończył PLSP im. Antoniego Kenara w Zakopanem i Wydział Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 1985-90 prezentował rzeźby z grupą „..kim jesteś“. Jest artystycznym opiekunem Nowosądeckiej Małej Galerii. Od 2005 jest profesorem, wykłada na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Instytucie Sztuki w Cieszynie oraz w Wyższej Szkole Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu. Uprawia rzeźbę, rysunek, plakat, peformance, happeningi i zdarzenia artystyczne. Wykonał realizacje plenerowe i pomnikowe w Polsce i zagranicą (m.in. Hala Szymoszkowa w Zakopanem, Kiszunhalas w Węgrzech oraz Czarny Belog w Tatrach Słowackich).
     

 


     Renata Szułczyńska (ur. w 1975 r. we Wrocławiu) w 2006 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Studiowała w Instytucie Sztuki filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, w Ateńskiej Akademii Sztuk Pieknych (Grecja). W 2007 r. zakwalifikowana do programu „Najlepszy Dyplom 2006“, organizowany przez Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Brała udział w wystawie 38. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2007“. Zaprezentowała w 2007 r. instalację „Niebieskie Zaplamienie“, zrealizowała w 2008 r. video film „Zatrzymać Świat”. Pracuje w Zespole Szkół Plastycznych im. J. Fałata w Bielsku-Białej i w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.
     
     Prof. Jerzy Fober (ur. w 1959 r. w Warszawie) ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1982 roku, jeszcze na studiach, wspólnie z Andrzejem Szarkiem i Czesławem Podleśnym założył grupę artystyczną „...kim jesteś” i do 1990 roku brał udział w jej wystawach. W latach 1985, 87, 91, 99 i 2004 był stypendystą Ministerstwa Kultury. W roku 1992 został laureatem Nagrody im. Brata Alberta w dziedzinie rzeźby religijnej. W 2000 roku otrzymał tytuł naukowy profesora sztuk plastycznych. Pracuje na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
     
     Zbigniew Bajek ur. w 1958 r.) w 1984 roku uzyskał dyplom na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP, gdzie obecnie prowadzi „I pracownię Interdyscyplinarną”. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, działaniami o charakterze przestrzenno-parateatralnym. Jest autorem scenografii, kostiumów oraz plakatów do spektakli teatralnych. W latach 1996-2000 we współpracy z galerią Format pracował nad projektem plastycznym „Raj utracony” inspirowanym poematem Johna Miltona. Jest laureatem kilku konkursów oraz czterokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Sztuki.
     
     Wystawa będzie trwała od 8 stycznia do 1 lutego 2009 r.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Hosting WWW BIZNES