Sobota 23-02-2019, imieniny Polikarpa, Romy
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wiersze idą do człowieka – posłuchaj!

Elbląg, Wiersze idą do człowieka – posłuchaj!

Piszę o tym, czego sam doświadczam lub czego doświadczyły bliskie mi osoby. Moje wiersze często są niezgodą na to, co boli, formą odreagowania, kołem ratunkowym dla mnie samego czy dla moich znajomych – mówi elbląski poeta Tomasz Walczak.

Okazją do rozmowy jest najnowszy tom wierszy „Drzazgi w myśli”. Wydało go Stowarzyszenie Eurofamilia, dzięki finansowej pomocy Urzędu Miejskiego w Elblągu.
     Posłuchaj radiowej rozmowy Agnieszki Jarzębskiej.
     

***
     
     Tomasz Walczak urodził się w Drezdenku, w województwie lubuskim. Jest absolwentem wiedzy o teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. W Elblągu mieszka od 1998 r., pracuje w Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Jest twórcą, opiekunem artystycznym i reżyserem Teatralnego Studia Młodych Alter Ego.
     Jako poeta debiutował w antologii „I znów będziemy poetami” (Gorzów 1994). Jego wiersze drukowane były w antologiach: „Pokłosie” (Drezdenko 1996) i „Ślady na ścieżce” (Drezdenko 1998). Publikował też w prasie, m.in. w „Kwartalniku Drezdeneckim”, „Gazecie Lubuskiej”, „Ziemii Gorzowskiej”, „Gazecie Poznańskiej”, „Lamusie”, „Krzywym Kole Literatury” i „Tyglu”. Jest laureatem wielu konkursów poetyckich, w tym – dwukrotnie – Turnieju Jednego Wiersza „O Laur Dojrzały” w Elblągu.
     Pierwszy tomik poezji „Blizny” otrzymał Nagrodę Literacką Fundacji Elbląg w kategorii Elbląski Rękopis Roku 2005. „Drzazgi w myśli” to druga książka poety.
     Tomasz Walczak został także uhonorowany odznaką Zasłużony Dla Kultury Polskiej oraz Nagrodą Kulturalną Prezydenta Elbląga za rok 2009/2010 w kategorii Kreator kultury.
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Długopis i Pióra z Grawerem
Kubek z Grawerem
Pieczątki Firmowe