Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wiosenna strefa twórczości

 
Elbląg, Wiosenna strefa twórczości

W jednym miejscu spotkają się uczniowie w różnym wieku, którzy będą rzeźbić w glinie, tworzyć formy przestrzenne w papieroplastyce i malować, znajdzie się też niewielka strefa kaligrafii. Centrum Spotkań Europejskich Światowid oraz Gimnazjum nr 1 w Braniewie zapraszają w środę, 18 maja dzieci i młodzież do tworzenia w ramach lekcji plastycznych pn. „Wiosenna strefa twórczości”.

- Dzięki tym lekcjom chcemy odkryć talenty, wzbogacać twórczy potencjał, wpłynąć na rozwój plastycznych pasji, wprowadzić w przestrzeń sztuki i twórczego eksperymentu – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. - Dlatego do działań plastycznych, zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Braniewa i okolic.
     Proponowana wielość technik podczas wiosennej strefy kultury w Braniewie to sposób na swobodny wybór formy twórczości i realizację wybranych przez dzieci i młodzież tematów. To, co uczestnikom podoba się najbardziej w takich działaniach, to możliwość przechodzenia z pracowni do pracowni i próba tworzenia w różnych materiałach. - Tym, co przyciąga młodzież do działania jest praca zespołowa – opowiada Ewa Bednarska-Siwilewicz. - W sposób spontaniczny i z niezwykłą energią, dzieci oraz młodzież reagują na możliwość takiego tworzenia, kiedy w jednym miejscu i czasie spotyka się ze sobą wielu uczniów, a sale lekcyjne na parę godzin zamieniają się w pracownie plastyczne, zaś hol szkoły w galerię.
     Takie zajęcia to sposób na poznanie wielu technik i narzędzi stosowanych również w przeszłości, a także możliwość śmiałej wypowiedzi plastycznej, wyrażania własnych obserwacji, przeżyć i doświadczeń.
     Warsztaty poprowadzi Ewa Bednarska-Siwilewicz instruktor plastyki w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Elżbieta Rydzewska - nauczyciel i wychowawca młodzieży w Gimnazjum nr 1 w Braniewie, nauczyciel z pasją, organizujący liczne wystawy szkolne dzieci i młodzieży.
     Techniki:
     - ceramika i rzeźba w glinie - powstaną herby i pieczęcie miasta Braniewa, formy użytkowe, zdobienia, szkliwienia i przecieranie angobą, malowanie na kafelku biskwitowym,
     - warsztat papieru - prace na konstrukcjach z drutu, suche techniki papieru scrabookingu, kulingu, prace inspirowane motywami ludowymi – wycinanka,
     - kaligrafia i miniatura - pisanie piórem i tuszem; techniki: zdobienie, iluminacja i złocenia
     malowanie desek, tworzenie faktur, bejcowanie, malowanie, konstrukcje z materiałów drewnianych,
     - warsztat tworzenia na dużych planszach i płótnach zawieszonych w przestrzeni, malowanie pędzlem, gąbką, przy wykorzystaniu farb na płótnie i papierze, malowanie na szkle, kształtowanie form dłonią,
     - kolaż, obrazy i wiersze, przysłowia, asamblaż, kakografia i monotypia,
     - strefa muzyczna.
     Działania plastyczne zakończy improwizowana przez autorów wystawa prac.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fronty lakierowane mdf biały mat
AMK Szkło ozdobne 1
AMK Szkło ozdobne 9
AMK Szkło ozdobne 8