Sobota 23-02-2019, imieniny Polikarpa, Romy
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wiosenne atrakcje w galerii

Elbląg, Wiosenne atrakcje w galerii
Fot. rp.

Centrum Sztuki Galeria EL przygotowała na wiosnę wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży.

18 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Z tej okazji, w dniach 20-22 kwietnia wstęp do Galerii dla klas i grup zorganizowanych jest bezpłatny. W tych dniach każda z grup będzie miała okazję poznać bliżej polskie zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, m.in. starówkę toruńską, warszawską i krakowską, a także zabytek, jakim jest dawny kościół p.w. Najświętszej Marii Panny, czyli siedziba Galerii EL. Zgłoszenia grup przyjmowane są pod numerem telefonu: 055 232 53 86.
     Również zaplanowano cykl spotkań dotyczących aktualnych wystaw, a także zespołu Form Przestrzennych i Notatnika Robotnika Sztuki. Każde ze spotkań połączone będzie z działaniem twórczym nawiązującym do tematu – rysowaniem, malowaniem, tworzeniem prac nawiązujących do architektury galerii, aktualnej wystawy.
     Tematyka spotkań:
     Galeria EL – historia budynku i instytucji, aktualna wystawa. Zajęcia mają na celu zapoznanie uczestników z historią Galerii jako obiektu (dawnego kościoła p.w. Najświętszej Marii Panny), jej roli w historii Elbląga, a także z historią powstania samej instytucji. Dodatkowo zostanie omówiona aktualna wystawa.
     Formy Przestrzenne w Elblągu. Chodzi o przybliżenie historii Biennale Form Przestrzennych w Elblągu, których świadectwem jest zespół metalowych rzeźb, znajdujących się na terenie całego miasta. Podczas zajęć będzie można zapoznać się z wirtualnym przewodnikiem po Formach Przestrzennych, a także do stworzenia własnych prac.
     Notatnik Robotnika Sztuki. Podczas zajęć przybliżona zostanie historia powstania pierwszego artzina w Europie Wschodniej – Notatnika Robotnika Sztuki, który wydawany był w latach 70. przez założyciela Galerii EL – Gerarda Kwiatkowskiego oraz artystów zgromadzonych wówczas wokół Galerii. Stworzony zostanie wspólny „klasowy artzin”, w którym każda strona będzie stroną jednego ucznia.
     Zwiedzanie Galerii z przewodnikiem. Zachęcamy do wcześniejszego umawiania grup uczniów i zwiedzania obiektu oraz aktualnej wystawy z przewodnikiem – historykiem sztuki. Czas trwania spotkania to max. 30 minut. Spotkanie takie będzie okazją do poznania historii budynku Galerii oraz aktualnej wystawy.
     
     Koszt uczestnictwa od osoby w każdym ze spotkań to cena biletu wstępu do Galerii EL (bilet ulgowy – 2 zł). Chętne grupy proszone są o zgłoszenia telefoniczne w sekretariacie Galerii EL: 055 232 53 86.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Polar z haftem
Ręcznik z haftem
POLO z HAFTEM
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA