Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Włączanie w sztukę - warsztaty

Elbląg, Włączanie w sztukę - warsztaty fot. nadesłana

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli organizują trzeci cykl warsztatów „Arteterapia w edukacji wczesnoszkolnej”. Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli szkół podstawowych, placówek integracyjnych, wychowawców świetlic i organizatorów zajęć pozalekcyjnych.

Celem warsztatów jest rozwijanie umiejętności stosowania technik plastycznych, których można używać w pracy z dziećmi, ucząc je konstruowania, kształtowania i łączenia materiałów w całość. Pierwsze spotkanie odbędzie się 26 listopada w godz. 16.00-19.00. Warsztaty poprowadzą Marlena Szwemińska – konsultant ds. pedagogiki specjalnej i integracji W-MODN w Elblągu, Alicja Guła - konsultant ds. wychowania przedszkolnego W-MODN w Elblągu, Ewa Bednarska-Siwilewicz, plastyk, pedagog CSE „Światowid”.
     - Twórczość plastyczna wspiera wielozmysłowe postrzeganie wielu zjawisk i wyrażanie emocji. Sprzyja rozwojowi indywidualnych form wypowiedzi i swobodnemu eksperymentowaniu w zakresie różnych technik – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz. - Wśród nauczycieli i animatorów kultury jest wiele osób z pasjami, które poszukują wskazówek, sposobów pracy z tworzywem.
     Program warsztatów obejmuje cztery spotkania, raz w miesiącu. Uczestnicy poznają techniki rysunkowe i graficzne, techniki papieru, malowania na deskach, tworzenia faktur i struktur. Zajęcia rozpoczną się od technik graficznych i rysunkowych, ćwiczeń ręki, rysunku kreatywnego, kakografii, gipsorytu, monotypii. Kolejne będą techniki malarskie – faktury, techniki impastu, barwne plamy, malarstwo na podłożach z drewna i kartonu, malarstwo na szkle, praca w masach rzeźbiarskich i ceramicznych, techniki papieru, a także warsztat tworzenia pomocy dydaktycznych, mat sensorycznych, kieszeni pamięci, liczmanów czy książeczek dotykowych. W ćwiczeniach tych jest całe spektrum doświadczania kontaktu z materiałem i prób jego opanowania.
     Aktywność w zakresie arteterapii powinna obejmować dzieci zamknięte w sobie, zahamowane, nadpobudliwe, nieakceptowane, odrzucone, z niską motywacją do nauki, a zwłaszcza z małą sprawnością psychoruchową.
     - Włączanie w sztukę pomaga im w poznaniu nowych sposobów widzenia, dzięki czemu same mogą ocenić i interpretować nowe zjawiska, pojawiające się w ich świecie – ocenia Ewa Bednarska-Siwilewicz. - Tworzenie wspomaga koncentrację oraz cierpliwość, wzbogaca myślenie lateralne, sprzyja tworzeniu mapy pojęć, a także rozwija sieć połączeń tzw. szlaków komunikacyjnych między neuronami.
     Osoby zainteresowane szkoleniami mogą kontaktować się w Ewą Bednarską-Siwilewicz, instruktorem plastyki w CSE „Światowid”, pod nr tel. 55 611 20 64 lub mailowo: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl lub Marleną Szwemińską, konsultantem ds. pedagogiki specjalnej i integracji Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, pod nr tel. tel. 55 643 52 52 w. 38 lub mailowo: m.szweminska@wmodn.elblag.pl
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem