Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Wokół obrazu

 
Elbląg, Wokół obrazu „Ideologie” Romana Gajewskiego
Rek

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę prac wykładowców Wydziału Malarstwa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych „Wokół obrazu”. Wernisaż wystawy odbędzie się 1 marca o godz. 18.

Wystawa przedstawia dorobek 30 pracowników Wydziału Malarstwa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wezmą w niej udział: Jarosław Bauć, Józef Czerniawski, Henryk Cześnik, Robert Florczak, Roman Gajewski, Krzysztof Gliszczyński, Maciej Gorczyński, Aleksandra Jadczuk, Piotr Józefowicz, Andrzej Karmasz, Jacek Kornacki, Anna Królikiewicz, Sławomir Lipnicki, Przemysław Łopaciński, Teresa Miszkin, Marek Model, Mieczysław Olszewski (MIETO), Jerzy Ostrogórski, Jakub Pieleszek, Krzysztof Polkowski, Arkadiusz Sylwestrowicz, Maciej Świeszewski, Maria Targońska, Anna Waligórska, Mariusz Waras, Aleksander Widyński, Marek Wrzesiński, Marcin Zawicki, Jacek Zdybel, Agata Zielińska-Głowacka
     Krzysztof Gliszczyński pisze we wstępie do katalogu wystawy:
„(…) Wystawa, którą prezentujemy wokół problemu obrazu, ujawnia różnorodność postaw artystów pedagogów. Wszyscy są pracownikami Wydziału Malarstwa i uczestniczą w procesie dydaktycznym kształtującym przyszłych młodych twórców. Każdy z nas na swój sposób partycypuje we współczesnym dyskursie związanym z obrazem. Z jednej strony reinterpretuje problem zarówno we własnej twórczości jak i w przekazywanej wiedzy studentom. Mówimy wokół obrazu, ponieważ jest to ten element za pomocą którego budujemy komunikat wizualny w różnorodnej formie artystycznej. Szerokie pojęcie obrazu pozwala nam na swobodne przenikanie form między malarstwem a malarskością, obrazem filmowym a fotograficznym, obiektem czy instalacją. Ale wszystkie ujęcia pozostają obrazami, których przetrwanie możliwe jest dzięki archiwum pamięci.
(…) Obraz jest tym fenomenem, który zawiera w sobie potencjał interpretacyjny i nie do końca jest tylko tym co na nim widać. Współczesna nadprodukcja obrazów, która ujawnia ich wzajemne przenikanie, stawia ich los, los obrazów w dyskursie, który toczy się na wielu płaszczyznach.”
     
     Wystawa czynna od 2 marca do 8 kwietnia.
     Kurator: Jarosław Denisiuk
     Współorganizator wystawy: Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Beata Branicka, Galeria El
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe