Poniedziałek 16-07-2018, imieniny Marii, Eustachego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wokół twórczej terapii

Elbląg, Wokół twórczej terapii

W piątek, 11 kwietnia w Galerii Manu-el odbędzie się otwarcie wystawy pt. „Wokół twórczej terapii”. Na wystawie znajdą się prace, które powstały podczas trwania projektu „Twórcza Terapia”, rozwijającego pasje artystyczne osób z niepełnosprawnościami w pracowniach plastycznych CSE Światowid.

To wystawa o zróżnicowanej tematyce, dominują prace wykonane techniką kolażu i asamblażu, techniki ceramiczne i linoryty. Autorami prac są bardzo twórcze osoby niepełnosprawne, które realizują swoje umiejętności w pracowni ceramicznej i szkła artystycznego w CSE Światowid w Elblągu.
     - Świat, który tak łatwo dzielimy na „sprawnych i niepełnosprawnych”, połączy się tylko wtedy, kiedy wszyscy zrozumieją, jak ważne jest zachowanie prawa do swojej inności – mówi Teresa Miłoszewska, koordynator projektu „Twórcza terapia”. - Czasem na poznanie i zrozumienie tego świata osoby niepełnosprawne, potrzebują więcej czasu i dodatkowej uwagi, zwłaszcza wtedy, kiedy działania dotyczą realizacji własnych aktywności, zainteresowań i twórczych pasji. W twórczości nie ma podziału na sprawnych i niepełnosprawnych.
     Podczas wystawy będzie można zobaczyć wybrane prace, które powstały podczas zajęć arteterapeutycznych, prowadzonych przez artystów w ramach projektu „Twórcza Terapia”.
     - Cieszymy się, że w naszej szkolnej galerii możemy prezentować twórczość osób niepełnosprawnych – dodaje Bożena Konkol, dyrektor szkoły.
     
     Wernisaż wystawy „Wokół twórczej terapii” odbędzie się w piątek, 11 kwietnia o godz. 16.00 w Galerii Manu-el w Bibliotece Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej przy ul. Saperów 14E. Wstęp wolny.
     

Projekt „Twórcza Terapia” współfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem