Wtorek 19-03-2019, imieniny Józefa, Bogdana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wspólny koncert mistrza i ucznia

Elbląg, Wspólny koncert mistrza i ucznia

Biblioteka Gotycka.pl zaprasza na jutrzejszy (czwartek, 7 października) Koncert Fortepianowy utworów Fryderyka Chopina w formule Mistrz-Uczeń. Wykonawcami będą Kordian Góra oraz Adam Piórkowski.

Przed koncertem nastąpi rozstrzygniecie konkursu na Międzyszkolne Elektroniczne Dyktando przygotowane w ramach obchodów Roku Chopinowskiego 2010 i konkursu plastycznego "Czy wiesz jak wyglądał Chopin?"
     
     Kordian Góra – fortepian
     Swoją edukację muzyczną rozpoczął w PSM I i II st. w Słupsku pod kierunkiem Barbary Zielińskiej. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie prof. Zbigniewa Śliwińskiego i studia podyplomowe w Lucernie w klasie fortepianu prof. Iwana Klansky’ego. Obecnie prowadzi klasę fortepianu w macierzystej uczelni oraz w ZPSM w Elblągu. Występował jako solista i kameralista w Niemczech, Belgii, Hiszpanii, Szwajcarii, Rosji, Finlandii, Szwecji, Maroko, Tunezji, USA. Współpracował z fundacją „Maestro” w Los Angeles, dla której dokonał nagrania z muzyką C. Debussy’ego i M. Ravela. Koncertował z „Kwartetem Śląskim”. Bierze udział w pracach jury konkursów pianistycznych.
     
     Adam Piórkowski – fortepian
     Urodził się w Mrągowie, gdzie ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st. w klasie fortepianu Wiesławy Bogaczewicz-Bieda.Talent Adama Piórkowskiego został doceniony wieloma prestiżowymi nagrodami:
     - II miejsce oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworów S. Rachmaninowa na Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów im. Bluthnera w Kaliningradzie (2010)
     - V miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych II st. CEA w Warszawie (2010)
     - III miejsce oraz nagroda specjalna Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Fortepianu (EPTA) na VI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Uczniów Szkół Muzycznych II st. EPTA w Krakowie (2009),
     - laureat ze szczególnym wyróżnieniem na Festiwalu Pianistycznym im. Izy Garlinowicz w Olsztynie (2009)
     Adam Piórkowski jest również Laureatem Elbląskiej Nagrody Kulturalnej za osiągnięcia w roku 2009 oraz laureatem ‘’Przedwiośnia Talentów 2010’’
Bogumiła Bruniecka, Gotycka.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.