Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Wyniki konkursu „Taniec jest wokół nas!”

 
Elbląg, Wyniki konkursu „Taniec jest wokół nas!” fot. nadesłana
Rek

Na Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Taniec jest wokół nas!” wpłynęło 769 prac wykonanych przez 758 uczestników z Ukrainy, Słowacji, Niemiec, Czech i Polski.

Jury w składzie: Benedykt Kroplewski - artysta plastyk, Ewa Łukiewska - artysta plastyk , Ewa Bednarska-Siwilewicz - instruktor plastyki oraz Teresa Miłoszewsk - oligofrenopedagog przyznało nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu "Taniec jest wokół nas".
     Konkurs „Taniec jest wokół nas!” jest częścią projektu „Let’s dance together” w ramach Programu Erasmus+ Akcja Sport: Niekomercyjne europejskie imprezy sportowe (Call for proposals 2014 — EAC/S11/13), którego głównym działaniem jest organizacja międzynarodowej imprezy sportowej o wymiarze europejskim – Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup.
     Projekt ma na celu wypromowanie sportu tanecznego jako dziedziny sportowej, którą mogą uprawiać wszyscy niezależnie od wieku i stopnia sprawności. Sport taneczny może być nie tylko ciekawą formą spędzania wolnego czasu, ale również poprzez intensywny ruch i systematyczne treningi prowadzić do poprawy kondycji fizycznej i sprawności ruchowej.
     Organizatorem konkursu jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
     Na konkurs wpłynęło 769 prac wykonanych przez 758 uczestników z Ukrainy, Słowacji, Niemiec, Czech i Polski. Uczestnicy konkursu to dzieci i młodzież szkolna, podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych, uczestnicy pozaszkolnych zajęć plastycznych w pracowniach artystycznych i ośrodkach kultury. Mieszkańcy 119 miejscowości w kraju oraz z zagranicy.
     Najwięcej prac nadesłano w kategorii dziecięcej, dlatego też decyzją jury w tej kategorii dokonano podziału na dodatkowe kategorie wiekowe.
     Prace oceniano w kategoriach wiekowych:
     - dzieci: 7 - 10 lat
     - dzieci 11 -13 lat
     - młodzież 14 -18 lat
     - dorośli – powyżej 18 lat.
     
     KATEGORIA DZIECI 7-10 LAT:
     I miejsce – Agnieszka Stachowiak, Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
     II miejsce – Agata Widaj, Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu
     III miejsce – Wiktoria Burkot, Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła” w Łodzi
     Wyróżnienia:
     - Ilona Miarka, PSP Třinec, Czechy
     - Miłosz Ozdarski, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy
     - Maja Krajewska, Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu
     - Jan Kruszik, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy
     - Joanna Najbar-Ciniewska, Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu
     - Natalia Kłudka, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 98 w Krakowie
     - Jakub Domian, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościerzynie
     - Agnieszka Ozdarska, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy
     - Roksana Bojanowska, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy
     - Patryk Grzędowski, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy.
     KATEGORIA DZIECI 11-13 LAT:
     I miejsce – Amelia Zgama, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
     II miejsce – Izabela Oduncu, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
     III miejsce – Kornelia Furca, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
     Wyróżnienia:
     - Julia Płuska, Szkoła Podstawowa im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Miedźnie
     - Julia Smoła, Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
     - Marta Stępniak, Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu
     - Oliwia Kruszka, Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu
     - Iga Kamińska, Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie
     - Lidia Czułnowska, Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie
     KATEGORIA MŁODZIEŻ 14-18 LAT:
     I miejsce – Aleksandra Uljańczyk, Państwowa Plastyczna Szkoła Średnia im. Tarasa Szewczenki w Kijowie/Ukraina
     II miejsce – Wiktoria Migdar, Młodzieżowy Dom Kultury Gorlicach
     III miejsce – Aleksandra Majka, Młodzieżowy Dom Kultury Gorlicach
     ex aequo – Martyna Staneczek , Pracownia Plastyczna „Creatio”, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
     Wyróżnienia:
     - Małgorzata Gwiaździńska, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim
     - Jan Kiedrowicz, Zespół Oświatowy, Publiczne Gimnazjum w Liniewie
     - Nina Dziwoki, Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku
     - Karolina Wardecka, Pracownia Plastyczna „Koloryt”, Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim
     - Bogdana Bożok, Państwowa Plastyczna Szkoła Średnia im. Tarasa Szewczenki w Kijowie/Ukraina
     - Emilia Gawrylak, Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach
     KATEGORIA DOROŚLI, POWYŻEJ 18 LAT:
     I miejsce – Weronika Kozaczko, Pracownia Plastyczna „Creatio”, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
     II miejsce – Magdalena Zieleźny, Pracownia Plastyczna „Creatio”, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
     III miejsce – Alicja Guzik, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.
     Wyróżnienia:
     - Hanna Wróblewska, Pracownia Plastyczna „Creatio”, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
     - Maja Kołucka, Pracownia Plastyczna „Creatio”, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
     - Mateusz Wierzchowski, Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie
     - Monika Bodenszac, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku
     Ponadto jury wyróżniło prace tytułem udziału w wystawie:
     - Oliwia Stołowska, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
     - Karolina Połeć, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
     - Marta Łukowicz, Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie
     - Aleksandra Biedrzycka, Józefów
     - Pola Chulaszek, MDK w Oświęcimiu
     - Natalia Rabczak, Gimnazjum Publiczne im. Anny Jenke w Błażowej
     - Martyna Barczak, Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim
     - Martyna Pietrzak, Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie
     - Hanna Nowakowska, Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego w Częstochowie
     - Diana Niczyporuk, Gimnazjum nr 1 w Józefowie
     - Bartłomiej Matusiak, Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie
     - Magdalena Majewska, Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie
     - Magdalena Kalinowska, Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu
     - Izabela Zawadzka, PSP Třinec, Czechy
     - Dominika Gnacik, Kółko plastyczne, świetlica wiejska w Celinach
     - Jakub Klana, Częstochowa
     - Marianna Piecuch, MDK w Gorlicach
     - Marta Wolska, Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu
     - Helena Hojda, Młodzieżowy Dom Kultury im.K.Makuszyńskiego w Zamościu
     - Amelia Hołdys, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościerzynie
     - Emilia Chrzanowska, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 98 w Krakowie
     - Jędrzej Maćkowiak, Rydzyński Ośrodek Kultury, Rydzyna
     - Julia Radzikowska, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64w Bydgoszczy
     - Solomija Siwak, Szkoła Artystyczna Mylniw, region Równe, Ukraina.
     Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w konkursie, życzą dalszych sukcesów artystycznych.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Polar z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Ręcznik z haftem
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki