Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wystawa Oblicza muzyki. Festiwal Jazzbląg 2013

 

Wystawa „Oblicza Muzyki” to cykl portretów polskich twórców związanych ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS. Niepowtarzalne ujęcia najwybitniejszych przedstawicieli kultury polskiej – muzyków, literatów, twórców filmu, teatru i sztuk plastycznych – w obiektywie znanych i cenionych fotografów. Autorami zdjęć są członkowie Sekcji Dzieł Fotograficznych ZAiKS-u: Jacek Barcz, Wojciech Druszcz, Krzysztof Gierałtowski, Ryszard Horowitz, Jan Morek i Marek Szymański.

Na zdjęciach zobaczymy twarze m.in. Tadeusza Bairda, Jacka Cygana, Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, Janusza Józefowicza, Janusza Stokłosy, Wojciecha Karolak, Wojciecha Kilar, Jonasza Kofty, Witolda Lutosławskiego, Wojciecha Młynarskiego, Leszka Możdżera, Janusza Muniaka, Zbigniewa Namysłowskiego, Czesława Niemena, Edwarda Pałłasza, Krzysztofa Pendereckiego, Andrzeja Smolika, Andrzeja Trzaskowskiego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Jerzego Maksymiuka i Artura Rubinsteina.
     Zdjęcia są wypadkową zawodowych działań w różnym czasie i okolicznościach. Przyświecał im nadrzędny cel: wyjątkowe portrety twórców. Wystawa towarzyszyła wielu „zaiksowym” wydarzeniom, była także prezentowana w Filharmonii Świętokrzyskiej, podczas Art Festival w Tarnowie czy podczas festiwalu Inne Brzmienia w Lublinie.
     O fotografach:
     Jacek Barcz – fotoreporter prasowy, zaczynał swoją pracę zawodową w Centralnej Agencji Fotograficznej. Potem przez 15 lat był fotoreporterem w Sztandarze Młodych, a przez kolejne 15 lat fotografował dla tygodnika The Warsaw Voice. Jest członkiem władz Klubu Fotografii Prasowej przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich oraz Sekcji Dzieł Fotograficznych Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, do którego należy od ponad ćwierć wieku.
     Wojciech Druszcz – fotografik i fotoreporter z czterdziestoletnim stażem zawodowym. Pracował dla największych agencji fotograficznych: Agence France Presse, Reuters, AP, Centralnej Agencji Fotograficznej, dzienników: Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej i Głosu Pracy, tygodników: Kultura, Sportowiec, Polityka, gdzie przez wiele lat kierował działem foto. Swoje zdjęcia publikował również między innymi w: Life Magasin, Time, Newsweek, Business Week, Photo Magasin, International Herald Tribune, New York Times, Washington Post, Le Figaro. Jest członkiem władz ZPAF, Klubu Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
     Krzysztof Gierałtowski – artysta fotografik. Po studiach w szkole filmowej w Łodzi fotografował modę i portrety dla miesięcznika Ty i Ja, a potem dla tygodnika Perspektywy, Razem, ITD, Twojego Stylu. Jego zdjęcia były publikowane między innymi w ELLE i Harpers Bazaar. Pracował jako freelancer w Szwajcarii i Niemczech. Od prawie 30 lat pracuje nad liczącą już ponad 50 tysięcy zdjęć kolekcją „Polacy – portrety współczesne”. Jest członkiem Związku Artystów Fotografików, Członkiem Korespondentem Niemieckiego Towarzystwa Fotograficznego DGPch, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, zasiada w radzie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
     Ryszard Horowitz – artysta fotografik, absolwent krakowskiej ASP, w 1959 roku otrzymał stypendium na nowojorskiej uczelni Pratt Institute na wydziale grafiki projektowej i fotografii. Od tamtego czasu mieszka w Stanach Zjednoczonych. Obecnie uważany jest za jednego z najwybitniejszych fotografików XX wieku. Jako jeden z pierwszych wykorzystał komputery w fotografii. W swoim dorobku posiada zarówno czarno-białe fotografie, wykonywane metodami tradycyjnymi, po ostatnie, gdzie dochodzą do głosu najbardziej zaawansowane technologie.
     Jan Morek – z wykształcenia socjolog, od 1966 do 1993 roku fotoreporter w Wydawnictwie Polonia, później w Agencji Interpress. Od 1993 roku współpracuje z rozmaitymi wydawnictwami, głównie z Wydawnictwem Artystycznym i Filmowym, czego plonem jest 10 autorskich albumów fotograficznych, w tym dwie edycje albumu Polska, a także Warszawa, Zamek Królewski w Warszawie oraz Fotografie z PRL-u.
     Marek Szymański – fotoreporter związany z prasą od ponad 35 lat. Pracował w Świecie Młodych, tygodniku Kobieta i Życie. Swoje zdjęcia publikował w pismach: Pani, VIVA, Przyjaciółka, Olivia. Przez ostanie 10 lat zajmował się fotografowaniem znanych postaci ze świata artystycznego. Autor okładem płyt Krzysztofa Krawczyka, Muńka Staszczyka, Witolda Paszta, Jacka Borkowskiego. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Klubu Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
     
     Wystawa zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS. Na wernisaż wstęp wolny.
     
     Program Jazzbląg 2013

 


     17 lipca, godz. 18
     Elbląg i Przyjaciele: Krakowski Quintet, Zuehlke Project, Krzywda, Małek Quartet, Dominik Bukowski Group
     18 lipca, godz. 18
     Krystyna Stańko
     Global Sounds – Michael „Patches” Stewart Sextet
     Adam Bałdych Imaginary Quartet feat. Verneri Pohjola
     19 lipca, godz. 18
     RGG Trio
     Arild Andersen Quartet
     Brenda Boykin feat. Club des Belugas
     20 lipca, godz. 18
     Atom String Quartet & Elbląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Marka Mosia
     Michał Urbaniak feat. Mika
     
     Imprezy towarzyszące:
     Jam session – codziennie po koncertach – Krużganek Centrum Sztuki Galerii EL
     14 lipca, godz. 20.15 – koncert Pink Freud – Klub Muzyczny Mjazzga (wstęp 15 zł)
     14 lipca – otwarcie wystawy fotografii Jazzbląg 2012 – Ratusz Staromiejski
     16 lipca, godz. 18 – otwarcie wystawy fotografii „Oblicza muzyki” – kolekcja portretów artystów związanych z ZAiKS – Krużganek Centrum Sztuki Galerii EL
     20 lipca (w przerwie koncertów) – performance wizualno-dźwiękowy Karol Schwarz / Marcin Zabrocki / Divika i Zambari – wirydarz Centrum Sztuki Galerii El
     21 lipca, godz. 13 – Jazz dla dzieci – koncert Gosi Szmudy-Sycz z zespołem – Centrum Sztuki Galeria EL
     
     Ceny biletów

     Dzień pierwszy: 30 zł/40 zł
     Dzień drugi oraz trzeci: 50 zł/60 zł
     Dzień czwarty: 60 zł/70 zł
     Karnety czterodniowe (ograniczona ilość): 150 zł/200 zł
     Bilety dostępne tylko w Galerii EL. Możliwy zakup biletów przez Internet.
     Informacje i bilety: Beata Branicka, beata.b@galeria-el.pl; Joanna Mierzejewska, joanna@galeria-el.pl, tel. 55 625 67 80, 55 232 53 86.
     Oficjalna strona Jazzbląg 2013.
     Organizatorzy: Miasto Elbląg, Centrum Sztuki Galeria EL, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne.
     
     

Patronem medialnym Jazzbląg 2013 jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne Henko
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary korekcyjne EVA MINGE
OKOWOKO s.c.