Wtorek 17-07-2018, imieniny Anety, Jadwigi, Bogdana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Holi Festival 2018 Elbląg. Holi Festival 2018 Elbląg.

XVII Ogólnopolski Konkurs "Ceramiony" rozstrzygnięty

 
Elbląg, XVII Ogólnopolski Konkurs "Ceramiony" rozstrzygnięty
Rek

12 grudnia rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs "Ceramiony", który już po raz siedemnasty został zorganizowany przez CSE "Światowid". Na tegoroczną edycję wpłynęło 138 prac. W konkursie wzięły udział 32 placówki - szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski.

Współorganizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Jantar”. Mimo, że wszystkie prace zostały wykonane w tym samym tworzywie, cechuje je duża różnorodność zarówno pod względem techniki wykonania jak i doboru tematów. Na konkurs nadesłano zarówno biskwity, jak i prace szkliwione, formy pełnoplastyczne oraz płaskorzeźby, naczynia użytkowe oraz formy dekoracyjne. Otwarcie pokonkursowej wystawy połączone z uroczystym wręczeniem nagród odbędzie się 19 grudnia o godz. 17 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid” w Elblągu.
     12 grudnia w CSE „Światowid” jury w składzie: Marta Demko – historyk sztuki, Zbigniew Szmurło – artysta plastyk, Benedykt Kroplewski – artysta plastyk i Paula Załuska – pracownik CSE „Światowid”, sekretarz konkursu wybrało najlepsze prace oraz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli.
     
     Kategoria dzieci:
     1. miejsce - Wiktoria Siwiarska, Państwowe Ognisko Plastyczne im Ludwika Konarzewskiego Seniora w Rydułtowach, instruktor – Justyna Reclik, tytuł pracy „Reksio”
     2. miejsce - Karolina Siwiak, Miejski Dom Kultury w Częstochowie, instruktor – Katarzyna Zakrzewska, tytuł pracy „Jadzia”, Aleksandra Czajka, Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu, instruktor – Joanna Sekuła, tytuł pracy „Słoń cyrkowy – tylko w rzeźbie”
     3. miejsce - Natalia Jakubska, Miejski Dom Kultury w Częstochowie, instruktor – Katarzyna Zakrzewska, tytuł pracy „Autoportret”, Julia Płóciennik, Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, instruktor – Magdalena Kowalczyk, tytuł pracy „Wiewiórka”, Weronika Glock, Miejski Dom Kultury w Redzie, instruktor – Aleksandra Radzimińska, tytuł pracy „Ryba – dzwonek wietrzny”
     Wyróżnienia: Miłosz Matysiak, Weronika Pęczkowska, Aniela Szczepkowska, Daria Maciejak, Krzysztof Jermak, Nina Różycka, Emilia Dworek, Michał Prucnal, dzieci z pracowni plastycznej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, praca zespołowa
     
     Kategoria młodzież
     1. miejsce - Sebastian Wardzała, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu, instruktor – Henryk Kolańczyk, Wojciech Hyży, tytuł pracy „Muszla”
     2. miejsce - Zuzanna Winiarska, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie, instruktor – Justyna Olszewska, Magdalena Rokosa, tytuł pracy „Podwodny świat”
     Kamil Sowała, Liceum Plastyczne Zduńskiej Woli, instruktor Iwona Niedźwiedzka, praca bez tytułu Elżbieta Ćwik, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu, instruktor – Andrzej Kłębek, Wojciech Hyży, tytuł pracy „Taniec”.
     3. miejsce - Sebastian Zdziebłowski, Liceum Plastyczne Zduńskiej Woli, instruktor Iwona Niedźwiedzka, tytuł pracy „Lapides clamabunt”, Natalia Szerszeń, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie, instruktor – Justyna Olszewska, Magdalena Rokosa, tytuł pracy „W króliczym cyrku”
     Wyróżnienia: Weronika Zając, Justyna Bednarek, Anna Kierach, Jessica Wilniewczyc, Paulina Samol, Dominik Jastrzębski, Wiktoria Porembska
     
     Kategoria dorośli:
     1. miejsce - Małgorzata Bogorodź, Miejski Dom Kultury w Redzie, instruktor – Aleksandra Radzimińska, tytuł pracy „Kwazimodo”
     2. miejsce - Joanna Wilkirska, Wejherowskie Centrum Kultury, instruktor – Katarzyna Śliwińska, tytuł pracy „Patera Rozewska”, Agnieszka Szczepaniak, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną KOŁO w Olsztynie WTZ, instruktor – Natalia Dębowska, tytuł pracy „Kwiaty miłości”, Anna Karatkiewicz z Elbląga, praca bez tytułu
     3. miejsce - Wiesława Konowalska, Dębowski Ośrodek Kultury, instruktor – Maciej Sałański, tytuł pracy „Jesień… na talerzu”, Katarzyna Szustek, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, instruktor – Ewa Bednarska-Siwilewicz, tytuł pracy „Koń”, Janusz Pyć, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Olsztynie WTZ, instruktor – Natalia Dębowska, tytuł pracy „Całuśni”
     Wyróżnienia: Iga Bułak-Bałachowicz, Elżbieta Warecka, Patrycja Zmuda, Magda Martin, Adrianna Bojanowska, Beata Stachurska, Elżbieta Wróbel, Marek Dudarewicz
     
     Jury oraz organizatorzy serdecznie gratulują osobom nagrodzonym i wyróżnionym oraz dziękują wszystkim uczestnikom XVII Ogólnopolskiego Konkursu Ceramiony.

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna II
RTV + SZAFA
Kuchnia inna niż inne