Niedziela 18-11-2018, imieniny Karoliny, Romana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

XXVI Salon Elbląski

Elbląg, XXVI Salon Elbląski

Centrum Sztuki Galeria EL serdecznie zaprasza na wernisaż 26. Salonu Elbląskiego, który odbędzie się 7 lipca (czwartek) o godzinie 18. Salon Elbląski jest odbywającą się co dwa lata wystawą, prezentującą dorobek artystów środowiska elbląskiego.

W tym roku na wystawie zobaczymy prace ok. 40 twórców – zarówno tych, których prace pojawiają się na Salonie od lat i którzy bardzo dobrze znani są elbląskiej publiczności (m.in. Janusz Hankowski, Jerzy Domino, Halina Różewicz-Książkiewicz, Waldemar Cichoń czy Zbigniew Szmurło), jak również debiutujących we wnętrzu Galerii EL – Adriany Ronżewskiej-Kotyńskiej, Aleksandry Knedler, Kamila Rychcika, Konrada Kosacza czy Mariusza Owczarka.
     Tegoroczna edycja Salonu Elbląskiego ma charakter wyjątkowy z dwóch względów. Przede wszystkim – zgromadzone prace zaaranżowane zostały we wszystkich pomieszczeniach Galerii EL, w tym oddanych do użytku po remoncie krużganku i dawnej zakrystii. Ponadto, w ramach tegorocznej edycji, zaplanowane zostały trzy większe ekspozycje prezentujące prace: zmarłego w ubiegłym roku znakomitego artysty i pedagoga Mirosława Czarnego, a także obchodzącego 80. urodziny elbląskiego artysty, literata i krytyka teatralnego, a od niedawna Honorowego Obywatela Elbląga Ryszarda Tomczyka oraz świętującego 40-lecie swojej pracy artystycznej Marka Wawryna.
     Salon Elbląski będzie można oglądać w Galerii EL do 31 sierpnia.
     O tej najważniejszej w subregionie wystawie pisze Dyrektor Galerii EL Jarosław Denisiuk:
– Salon Elbląski pozostawał przez 40 lat funkcjonowania miejscem nie tylko integracji środowiska plastycznego, pokazania własnej twórczości w kontekście kolegów i koleżanek, ale też może przede wszystkim - polem ujawnienia własnego dorobku. Wśród najważniejszych zapisów regulaminowych Salonu jest ten, odnoszący się do dopuszczenia jedynie prac powstałych w ostatnich dwóch latach. Salon Elbląski wymusza zatem rytm pracy i rytm pokazywania dorobku ostatnich dwóch lat. (…) Zestawieniu podlegają w jednym czasie i w jednym miejscu prace rejestrujące całe bogactwo i różnorodność postaw twórczych artystów środowiskowych. Wielogłos i pluralizm były i są cechami, które zawsze charakteryzowały tę najważniejszą w subregionie wystawę. (…) Dzieła reprezentujące różne postawy artystyczne są w obrębie Salonu wystawiane obok siebie, funkcjonują i twórczo koegzystują ze sobą.
Marta Karaś, CS Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z teksturą
Fototapety z uliczkami
Fototapeta lateksowa 260x150 cm - New York Taxi
Fototapety z pejzażami