UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Za kulisami widać więcej

 
Elbląg, Wystawa odbywa się w Galerii na Wyspie
Wystawa odbywa się w Galerii na Wyspie (fot. nadesłane)

Dwa miesiące temu na deskach elbląskiego Teatru Sewruka wokaliści z Elbląga spotkali się ze swoimi przyjaciółmi z Głogowa. Z pasji do muzyki powstało widowisko,"W pewien styczniowy wieczór", które zebrało owacje na stojąco. Ich ciężkiej pracy przyglądał się Konrad Kosacz, elbląski fotograf. A co zobaczył - uwiecznił na zdjęciach. Część z nich będzie można oglądać w MDK-owskiej Galerii na Wyspie do 6 kwietnia.

Konrad Kosacz był na wszystkich próbach. Przyglądał się pracy okołu stu osób – elbląskich Szalonych i Szalonych Małolat, wokalistów z Głogowa, ich instruktorów, profesjonalnych muzyków i wielu innych, bez których widowisko "W pewien styczniowy wieczór" nie odbyłoby się. Chodził za nimi krok w krok, obserwował, obiektywem "łapał" emocje. I tak powstało 500 zdjęć, z czego 60 można oglądać w Galerii na Wyspie przy ul. Warszawskiej 51.
       - To są artyści sceniczni, którzy potrafią występować przed aparatem, nie boją się go – opowiadał Konrad Kosacz podczas piątkowego (10 marca) wernisażu. - Zazwyczaj jest tak, że ludzie chowają się przed obiektywem, a tutaj było inaczej, oni się do niego garnęli. Raczej słyszałem "zrobi Pan nam zdjęcie".
       Jak z takiej ilości zdjęć wybrać te, które będą prezentowane na wystawie?
       - To bardzo trudne, różnym osobom podobają się różne rzeczy. Wybraliśmy zdjęcia tak, by się nie powtarzały, tak, żeby jak najlepiej pokazać to, co się tam wydarzyło – opowiadał Konrad Kosacz.
       Zainteresowani będą mogli je oglądać w Galerii na Wyspie do 6 kwietnia, w godzinach otwarcia Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Warszawskiej.

  Elbląg, Konrad Kosacz
Konrad Kosacz (fot. nadesłane)

Przy okazji warto dodać, że na sukces całego przedsięwzięcia pracowali: Szalone i Szalone Małolaty, które swoje umiejętności szlifują w Młodzieżowym Domu Kultury, młodzież z Mini Studia Gier Dramatycznych, wokaliści ze Studia Talentów Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie, profesjonalni muzycy, instruktorzy i wielu innych, bez których nie udałoby się tego zrobić. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży "Szalone Małolaty", wsparł je Młodzieżowy Dom Kultury oraz Miasto Elbląg. 
      

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama