UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zakończenie Letniego Salonu Muzycznego

 
Elbląg, Zakończenie Letniego Salonu Muzycznego

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza w niedzielę, 14 sierpnia na ostatni już w tym sezonie koncert w ramach Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2011. Wystąpi Bałtycki Kwintet Dęty.

14 sierpnia o godz. 17 wystąpi Bałtycki Kwintet Dęty w składzie:
     Agnieszka Respondek - flet
     Marietta Stefaniak - obój
     Karol Respondek - klarnet
     Ewa Naczk-Jankowska - fagot
     Zbigniew Kaliciński - róg
     Bałtycki Kwintet Dęty został założony w roku 1990 przez Karola Respondka oraz młodych wówczas muzyków Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. W ciągu kilku pierwszych lat działalności osiągnął trwałą pozycję w życiu kulturalnym Trójmiasta, wzbudzając zainteresowanie krytyki, środków przekazu, a przede wszystkim publiczności.
     Bałtycki Kwintet Dęty brał udział w konkursach muzyki kameralnej w Illzach i Tours (Francja), ponadto koncertował w Konsulacie Polskim w Strasburgu, w Danii i Niemczech. Brał udział w wielu cyklicznych imprezach muzycznych tj.: Per Cameram Ad Ecclesiam, Gdańskie Dni Młodych Kompozytorów, Koncerty Dominikańskie, Wilanowskie Koncerty Kameralne, Muzyka w Królewskich Łazienkach.
     Zespół uczestniczył w Festiwalach Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Giżycku, Słupsku, Pelplinie, Drezdenku i Pasymiu. Od wielu lat corocznie występuje w ramach letniego cyklu „Muzyka w zabytkach Gdańska”, organizowanego przez Filharmonię Bałtycką. Kwintet Bałtycki posiada w swoim bogatym repertuarze wiele transkrypcji słynnych utworów polskiej i światowej literatury muzycznej autorstwa Karola Respondka, m.in. Obrazki z Wystawy M.Musorgskiego.
     W niedzielnym koncercie usłyszymy:
     Franz Danzi - Kwintet F-dur Op.62 nr 2
     Fryderyk Chopin - Mazurek F-dur nr 50, Walc E-dur nr15, Etiuda E-dur nr 3, Mazurek C-dur nr 23
     Claude Debussy - Mała Suita : 1.En Bateau 2.Cortege 3.Menuet 4.Ballet
     Antonin Dvorak - Humoreska
     Claude Debussy - Cakewalk
     George Gershwin - Piosenki
     Leonard Bernstein - Suita z “West Side Story”
     
     Koncert realizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Elblągu w ramach zadania: „Wspieranie znaczących projektów artystycznych wzbogacających życie kulturalne miasta, a w szczególności przedsięwzięć o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym”.
Teresa Wojcinowicz, ETK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama